Skip to main content
Domovská stránka » Rodina » POSILNITE IMUNITU ZMENOU STAROVACÍCH NÁVYKOV
ADVERTORIAL

Ani sme sa nenazdali a sychravé počasie, spolu s predvianočným zhonom nám už šliapu na päty. Teplotné výkyvy prinášajú množstvo chorôb, preto je už najvyšší čas myslieť na posilnenie imunity, a to najmä zmenou stravovacích návykov.

Budovať si dobrú obranyschopnosť je dlhodobá záležitosť, preto treba konať s dostatočným predstihom. Veď predsa nechcete stráviť vianočné sviatky v posteli. Zima síce nie je obdobím, kedy by sme si mohli v záhrade nazbierať čerstvé ovocie a zeleninu, ale aj to, ktoré máme uskladnené ešte stále nestratilo svoje vitamíny. Našťastie v obchodoch o čerstvé ovocie a zeleninu nie je núdza, len je dobré všimnúť si, či k nám necestovalo cez pol zemegule.

Ak strava obsahuje nedostatok vlákniny, vitamínov v prirodzenej forme, nedostatok tekutín, vysoký príjem vyprážaných jedál, príjem jednoduchých cukrov, negatívne to vplýva na fungovanie našej imunity a celého organizmu.

Ako si posilniť imunitu? Zmeňte stravu po lete!

Určite každému z nás dobre padne chutné, šťavnaté a zdravé ovocie či zelenina. Predsa len to letné stravovanie nebýva bohviečo. Áno, je pravda, že v lete to ako tak zvládame, ale s chladnejším obdobím prichádza aj menej slnka a zvyčajne aj menej síl. Preto by ste počas jesene mali skoncovať s nezdravým jedlom, aby ste sa necítili malátne. Stačí ak začnete postupne a do svojho jedálnička zahrniete viac vitamínov, minerálov či vlákniny. Verte, vaša imunita sa vám zato neskôr odvďačí. Predsa len trávenie zohráva dôležitú úlohu v budovaní imunity.

„Ak strava obsahuje nedostatok vlákniny, vitamínov v prirodzenej forme, nedostatok tekutín, vysoký príjem vyprážaných jedál, príjem jednoduchých cukrov, negatívne to vplýva na fungovanie našej imunity a celého organizmu,“ potvrdzuje náš odborník na imunitu Ing. Adrián Doboly.

Na „vzkriesenie imunity“ však nestačí iba občasná očista tela. Dobré stravovacie návyky by ste si mali osvojiť a dodržiavať ich počas celého roka, aby bola imunita vždy v dobrej kondícii. Základom je strava – pravidelná, vyvážená a energeticky zodpovedajúca požiadavkám organizmu.

Nenechajte svoju imunitu hlivieť

Ak vám však nestačí spoliehať sa iba na dary prírody, imunitu posilnite aj výživovými doplnkami. Veľmi účinnými sú tie s obsahom vysokočistého beta glucanu z hlivy ustricovitej. Beta glukány sú vo vedeckej, ale už aj laickej verejnosti známe pre svoju bezpečnosť, ale najmä pre svoje účinky na imunitný systém.


Prečítajte si tiež: VÝBER ŠKOLSKEJ TAŠKY MÁ SVOJE PRAVILDLÁ. TIETO URČITE NEPODCEŇUJTE

Next article