Skip to main content
Domovská stránka » Kariéra » VĎAKA ROZDIELOM JE ŽIVOT AJ PRÁCA OVEĽA INŠPIRATÍVNEJŠIA A ZAUJÍMAVEJŠIA
Kariéra

VĎAKA ROZDIELOM JE ŽIVOT AJ PRÁCA OVEĽA INŠPIRATÍVNEJŠIA A ZAUJÍMAVEJŠIA

Článok vznikol v spolupráci s:
Článok vznikol v spolupráci s:

MARIUS WIJNEN

Generálny riaditeľ spoločnosti Arval Regional Center

Slováci, ktorých poznám sú hlavne pracovití, zanietení, ale zároveň kladú dôraz na vyváženosť pracovného a osobného života, hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Arval Regional Center Marius Wijnen.

Ako sa vám páči Slovensko? Čo bolo pre vás najväčším kultúrnym šokom?

Slovensko vnímam ako veľmi priateľskú krajinu, s nádhernou prírodou a históriou, kde žijú milí a otvorení ľudia. Strávil som svoju dovolenku cestovaním po Slovensku a postrehol som aj veľké rozdiely medzi Bratislavou a ostatnými regiónmi. Najväčším kultúrnym šokom, po príchode na Slovensko, bol pre mňa obrovský rešpekt ľudí k hierarchii v organizáciách. V porovnaní s Holandskom, kde ľudia povedia to, čo majú na srdci bez ohľadu na pozíciu, je to veľký rozdiel.

Prečo ste sa rozhodli prísť práve na Slovensko? Boli ste tu už niekedy v minulosti?

Slovensko bola pre mňa jasná voľba, keďže mi bola ponúknutá pozícia generálneho riaditeľa v Arval Regional Center, ktoré sídli v Bratislave. Navštívil som krajinu aj predtým niekoľkokrát z pracovných dôvodov, a taktiež som tu strávil víkend s manželkou. Najviac nás oslovilo prekrásne historické centrum mesta s promenádou pri Dunaji, kde cítiť na každom kroku medzinárodnú atmosféru.

V čom sú Slováci a slovenská kultúra odlišné od Holandska? Čo sa vám tu páči a čo vám, naopak, chýba z domova?

Slováci, ktorých poznám, sú hlavne moji kolegovia a vnímam najmä ich pracovitosť, zanietenosť, ale zároveň aj dôraz na vyváženosť pracovného a osobného života. Páči sa mi, ako sú rodinne založení, ako trávia voľný čas športom alebo s rodinou v prírode. Tam, kde sú Slováci vo svojom prístupe jemní a uhladení, môžu byť Holanďania, ktorí sú inak tiež veľmi milými ľuďmi, oveľa bezprostrednejší a dokonca v zahraničí vnímaní ako neslušní. Celý život pracujem v medzinárodnom prostredí a vďaka rozdielom v kultúre je život aj práca oveľa inšpiratívnejšia a zaujímavejšia. Čo mi však chýba z Holandska, sú rodina a priatelia.

Aké máte plány so slovenskou pobočkou? Je niečo konkrétne, čo by ste tu chceli dosiahnuť?

Arval Regional Center bolo vytvorené v roku 2015 s cieľom vybudovať servisné centrum, ktoré bude efektívne a profesionálne vykonávať hlavné prevádzkové a finančné procesy pre dcérske spoločnosti operatívneho lízingu ARVAL v 15 krajinách Európy. Teraz, keď zamestnávame cez 200 zamestnancov a podporujeme 23 krajín, je ambíciou rozšíriť aktivitu na 380 ľudí v roku 2025, pridávať nové služby, rozširovať rozsah, kvalitu a spokojnosť a stať sa centrom odbornosti skupiny Arval.


Prečítajte si tiež:

Next article