Skip to main content
Domovská stránka » Zodpovedná spoločnosť » UHLÍKOVÚ STOPU MÁME POD KONTROLOU
ADVERTORIAL

Logistická firma Geis je na slovenskom trhu viac ako 15 rokov. Za tú dobu si vybudovala nielen dobré meno a pozíciu lídra na slovenskom prepravnom trhu paletových zásielok, ale aj aktívne vyvíja množstvo aktivít smerujúcich k trvalo udržateľnému rozvoju spoločnosti. A čo konkrétne Geis robí?

Ekológia

Integrácia bežných ekologických pravidiel do fungovania firmy vo všetkých 8 pobočkách na Slovensku je samozrejmá. Triedi sa odpad, dodržiavajú sa normy riadenia kvality ISO 9001, štandardy podľa ISO 14001 atď.

Prebieha aj testovanie alternatívnych pohonov, ktoré by mohli prispieť k ochrane klímy. Geis skúša nielen plne elektrické vozidlá, účinné lítium-iónové vysokozdvižné vozíky, ale aj ťahače na skvapalnený biometán (bio-LNG). Geis vidí budúcnosť aj vo vodíku.

Centrálna pobočka VGP Park Bratislava pri Triblavine, Foto: Geis SK

Na trvalú udržateľnosť bol kladený dôraz aj pri výbere miesta pre centrálnu pobočku. VGP Park Bratislava pri Triblavine má prvky trvalej udržateľnosti a environmentálnej zodpovednosti integrované. Je dokonca držiteľom certifikácie BREEAM.

Ľudia & spoločnosť

Pre spoločnosť Geis sú vzťahy, ich rozvoj a partnerstvo so všetkými zainteresovanými stranami zásadné. Či ide o zdravie, bezpečnosť a komfort zamestnancov, zamestnávanie ohrozených a hendikepovaných skupín obyvateľstva alebo ich podporu inou formou.

V oblasti výhod pre svojich zamestnancov Geis kladie dôraz najmä na oddych, aktívne využívanie voľného času, starostlivosť o zdravie a zdravý životný štýl. Pre svojich zamestnancov a ich rodiny organizuje športové a oddychové dni, pre ich deti zase rôzne súťaže.

Logistický poskytovateľ na Slovensku úzko spolupracuje so študentmi stredných škôl. V priebehu roka môžu študenti získať praktické informácie pri exkurzii do prevádzok alebo nastúpiť priamo na prax. Oceňujú to nielen sami študenti, ale aj vedenie škôl.

Od roku 2015 Geis SK podporuje AVON Pochod za zdravé prsia. Pre akciu zariaďuje a realizuje logistické služby.

V tomto roku bola nadviazaná spolupráca s humanitárnou organizáciou ADRA. Hneď vo svojich začiatkoch bola, bohužiaľ, ťažko preverená. Konflikt na Ukrajine si vyžiadal rýchlu a pružnú pomoc. Geis skladuje, preváža a pomáha zabezpečovať humanitárnu pomoc pre ľudí zasiahnutých konfliktom.

Spolupráca s humanitárnou organizáciou ADRA, Foto: Geis SK

Kde Geis SK všade pomáha? Pozrite sa TU

Profesionalita, inovácia a neustále zlepšovanie

Všetky činnosti firmy sú transparentné, veľmi často sa snažia ísť výrazne nad rámec zákonov a etiky. Inovatívne riešenia, využívanie moderných technológií a digitalizácia otvárajú firme veľký potenciál.

Geis používa nové technológie a digitalizáciu nielen na zvýšenie produktivity, ale zároveň chce uľahčiť svojim zamestnancom prácu vďaka ergonomickým riešeniam. V niektorých pobočkách zamestnanci firmy používajú mobilné terminály s prstovými skenermi, ktoré pomocou obrázku ukazujú, ako tovar vyzerá a ako sa k nemu v rámci skladu dostanú.

Google glass a Smart senzorové rukavice, Foto: Geis SK

Zvýšenie produktivity pri vychystávaní objednávok je možné aj vďaka používaniu Google Glass. Smart senzorové rukavice eliminujú nutnosť ručných skenerov a v spojení s okuliarmi tak majú pracovníci Geis voľné obe ruky.

Export paletových zásielok: exportný cenník na mieru TU

Použitie RFID čipov zase šetrí čas a peniaze, zjednodušuje procesy pri manipulácii, vyskladňovaní, distribúcii a zvyšuje presnosť dodávok – ich chybovosť je nulová.

Firma je tiež partnerom výskumného projektu, ktorého cieľom je vyvinúť multikultúrne zrozumiteľný komunikačný nástroj, ktorý jednoducho ukáže pracovné kroky. Tento jazyk by mal byť použiteľný v rôznych oblastiach a procesoch.

Spoločnosť Geis sa snaží, aby všetky jej aktivity zaujímali vždy čo najlepšiu pozíciu v oblasti stretu medzi ekonomikou, ekológiou a sociálnymi hľadiskami. S tým úzko súvisí aj neustále zlepšovanie ruka v ruke s udržateľným pokrokom, kvalitou, bezpečnosťou, všeobecným technickým pokrokom a rastúcimi požiadavkami zákazníkov.

Next article