Skip to main content
Domovská stránka » Životný štýl » ZUZANA A MICHAL DOKÁZALI SCHUDNÚŤ NEUVERITEĽNÝCH 89KG
Životný štýl

ZUZANA A MICHAL DOKÁZALI SCHUDNÚŤ NEUVERITEĽNÝCH 89KG

Článok vznikol v spolupráci s
Článok vznikol v spolupráci s

PRÍBEH ZUZANY: SCHUDLA 56KG BEZ DRASTICKÉHO HLADOVANIA

Len čo ručička na váhe prekročí 100 kg, je to azda pre každého upozornenie, že je načase zastaviť sa a venovať sa viac sebe. Takisto tomu bolo aj u pani Zuzany. Celý deň pracovala, na jedlo si našla čas až večer. O zdravom stravovaní nemohla byť reč. Pomoc preto vyhľadala u odborníčky, výživovej poradkyne NATURHOUSE. Pani Zuzana si konečne osvojila návyky zdravého stravovania a za 11 mesiacov schudla neskutočných 56 kg! A to bez drastického hladovania a obmedzovania sa. S chudnutím vraj ešte nekončí.

Zuzana Hamarová

výška: 169 cm

vek: 40 rokov

pôvodná váha: 120 kg

súčasná váha: 64 kg

dĺžka trvania: 11 mesiacov

veľkosť oblečenia pred: 54 – 4XL

veľkosť oblečenia po: 36 – S

Môžete nám povedať, čo vás priviedlo do výživovej poradne NATURHOUSE?

So svojou hmotnosťou 120 kg som bola zúfalá. Raz som prechádzala okolo NATURHOUSE v Ružinove a zaujal ma ich plagát s premenou. Zavolala som tam, objednala som sa k dietologičke Zuzke a odvtedy sa začala moja „cesta“.

Pamätáte si, ako prebiehala vaša prvá konzultácia? Čo sa na nej dialo?

Prvá konzultácia prebiehala príjemne, dietologička Zuzka mi dala dôležité podklady a všetko mi vysvetlila. Spravila mi telesnú analýzu, porozprávali sme sa a od ďalšieho dňa som začala so stravou, ktorú mi predpísala.

Začali ste dodržiavať metódu NATURHOUSE. Čo ste na nej najviac oceňovali?

Už po prvých dňoch som pozorovala, že v mojom tele sa niečo deje. Zlepšilo
sa mi trávenie, cítila som sa oveľa lepšie a menej opuchnutá. Výborné bolo a je to, že nie som hladná, jem pravidelne a naučila som sa dodržiavať aj pitný režim, pretože predtým som nevypila ani pohár vody za deň.

K tomu, aby človek upravil svoju hmotnosť, je potrebné zmeniť jedálny lístok a stravovacie návyky. Aké konkrétne zmeny sa týkali vás?

Zmenila som úplne všetko. Predtým som nejedla celý deň a až večer som „vyjedala chladničku“. Nevypila som ani pohár vody. Cítila som sa hrozne. Odkedy som začala s touto stravou, mala som zrazu plno energie, nebola som hladná, vyčerpaná ani nervózna. Bol to obrat o 180 stupňov.

Keď sa obzriete späť, zdalo sa vám ťažké schudnúť?

Predstavovala som si to oveľa horšie a zložitejšie. Popravde, nečakala som, že o rok sa zo mňa stane iná osoba a ľudia ma nebudú spoznávať na ulici. Teším sa, že som sa odhodlala objednať sa!

Kombinovali ste chudnutie s cvičením?

Cvičenie som zapojila, keď som mala menej pracovných povinností, ale nebolo to na pravidelnej báze. Pre mňa bolo nastavenie jedálneho lístka to, čo mi najviac pomohlo.

Plánujete do NATURHOUSE chodiť aj naďalej?

Určite áno. Za ten čas sme sa už s dietologičkou spoznali a berieme to už ako samozrejmosť, že sa na konzultáciách porozprávame a zasmejeme. Ďakujem tímu NATURHOUSE Ružinov, že mi pomohli dosiahnuť takúto hmotnosť, ktorú som nemala už dlhé roky!

PRÍBEH MICHALA: SCHUDOL 33 KG VĎAKA PEVNEJ VÔLI A VYTRVALOSTI

Michal prišiel s jasným cieľom – odísť z výživovej poradne NATURHOUSE v Piešťanoch s váhou 85 kg. Až tam sa síce nedostal, ale výsledok je tiež ohromujúci a chvályhodný. To, aká bola jeho cesta a aké sú jeho ďalšie plány, už prezradí sám.

Michal Pavlík

výška: 180 cm

vek: 20 rokov

pôvodná váha: 127 kg

súčasná váha: 94 kg

dĺžka trvania: 7 mesiacov

veľkosť oblečenia pred: 2 – 3 XL

veľkosť oblečenia po: L

Pamätáte si, ako prebiehala vaša prvá konzultácia v NATURHOUSE a s akými pocitmi ste odchádzali?

Pamätám si to veľmi dobre, pretože som sa cítil dosť trápne, na to sa nedá zabudnúť. Čo sa pocitov týka, boli zmiešané. Dozvedel som sa veľa nového a nevedel som, či to zvládnem. Nikdy predtým som nejak extra nehrotil žiadnu stravu ani pohyb.

Aké najväčšie zmeny v stravovaní ste museli urobiť?

Zo začiatku mi robila problém veľkosť porcií, ale mal som pri sebe
obrovskú podporu mojej rodiny, tak sa to dalo zvládať. Druhý „problém“ bol alkohol. Párty a iné akcie sú v mojej obľube… Vždy som bol dosť veľký „akcionár“ a prísny zákaz alkoholu od výživovej poradkyne Dominiky bol pre mňa poriadny zásah.

Počas ani nie 4 mesiacov ste schudli úžasných 30 kg. Dovtedy nebol týždeň, kedy by vaša hmotnosť nešla výrazne dole. Ako ste to vtedy vnímali? Išlo to samo, alebo to stálo veľa úsilia a odopierania si?

Bol to aj pre mňa veľký šok, keď to tak rýchlo klesalo. Bolo to citeľné všade. Či už v pohyblivosti, v oblečení, dokonca aj spánok bol oveľa lepší. Zo začiatku to išlo samo. Asi aj preto, že som si v hlave nastavil, že chcem a nie, že musím.

Potom prišiel november, Vianoce a váha skákala hore-dole. Čo sa stalo? Došla vám sila, alebo ako sa hovorí, naozaj schudnúť cez Vianoce je takmer nemožné?

Myslím, že Vianoce nie sú problém. Zlyhal som ja. Nevydržal som toľko odolávať tým všetkým dobrotám a trošku som sa spustil. Popravde som sa po sviatkoch už nevedel opäť naladiť na tú správnu vlnu.

Cvičili ste počas chudnutia s NATURHOUSE, alebo ste chudli iba pomocou zmeny stravovania? Ak bolo aj cvičenie, kedy ste s ním začali a čo ste zvolili?

Prvých 12 kg, čo boli asi prvé 3 týždne, som to nechával len na stravu. Po tomto období som k tomu pridal plávanie, cyklistiku a motocross. To mi vydržalo asi 2 mesiace, potom som spadol na motorke a bol som dlhodobo PN. Takže to znamená, že veľkú časť mojej premeny zabezpečila zmena stravovania.

Pridajte aj vy svoj šťastný príbeh s metódou NATURHOUSE


Next article