Skip to main content
Domovská stránka » Životný štýl » PES NIE JE HRAČKA
Životný štýl

PES NIE JE HRAČKA

Štvornohá instagramová hviezda mopslík Lili Pug a jeho majiteľka LucyPug
Mať domáce zvieratko je veľ ká zodpovednosť. Čo by si mali ľudia premyslieť predtým, než si zaobstarajú psíka?

Starostlivosť o psa by som prirovnala menšej skúške, či je človek pripravený na dieťa. Na psíka treba mať v prvom rade čas, je to živé stvorenie, ktoré cíti lásku a vie ju aj opätovať. Stáva sa z neho „rodinný člen“, ktorý potrebuje neustálu starostlivosť – pravidelné vychádzky, pozornosť, prehliadky u veterinára a výcvik.

Niektoré rodiny si zaobstarajú psíka, hlavne kvôli proseniu detí a ich sľubom, že sa o neho postarajú. To však občas nevyjde úplne podľa plánu. Aký na to máte názor?

Jednou vetou – pes nie je hračka.

Na čo si dať pozor pri kúpe alebo adopcii psíka?

Pokiaľ si človek berie psíka z útulku, je vhodné a dobré si ho najprv zobrať niekoľkokrát na prechádzky, aby zistil jeho správanie a či sú spolu zohraní. Pri kúpe malého šteniatka sa odporúča prezistiť prostredie, v ktorom šteniatko vyrastá a v neposlednom rade overiť aj majiteľa.

Starostlivosť o psíka nespočíva len vo venčení a hraní sa, ale tiež v pravidelných návštevách veterinára. Aké má Lili skúsenosti s veterinárom?

V súboji Lilka vs. veterinár jednoznačne vyhráva veterinárova peňaženka, bohužiaľ, mops je plemeno, ktoré pravidelné kontroly potrebuje veľmi často. Síce sa viac teší z odchodu ako z príchodu, no všetkým rozveselí deň. 🙂

Čím Lilku kŕmite a čo má najradšej?

Lilka má každý deň porciu granuliek, na večeru má najradšej varenú stravu alebo konzervu s veľkým podielom mäsa.

Lili ma momentálne na Instagrame viac jako 209-tisíc sledovateľov. Aké je tajomstvo jej úspechu?

Ked’že píšem príspevky v jej mene, vždy sa snažím zachytiť jej život a zážitky autenticky, tak, aby sa pozitívna energia cez je príspevky šírila čo najd’alej.

Next article