Skip to main content
Domovská stránka » Životný štýl » KÚPA AUTA PRE RODINU
ako kúpiť auto

KÚPA AUTA PRE RODINU

Rodinné auto je neoceniteľným pomocníkom. Najmä v situáciách, keď treba niečo vybaviť, prípadne porozvážať deti do školy alebo odviezť nákupy, si väčšina domácností život bez auta nevie predstaviť.

Aké auto vybrať
Auto pre rodinu by malo spĺňať viaceré špecifické parametre. Malo by byť dostatočne priestranné, aby previezlo väčší počet pasažierov a do kufra by sa mali zmestiť i rozmernejšie veci, ako napríklad kočík. Okrem toho, že je dôležité, aby bolo pohodlné, rodinné auto musí byť najmä bezpečné. Týmto kritériám väčšinou vyhovujú autá, ktoré boli špeciálne skonštruované pre potreby rodín. Tzv. veľkopriestorové autá nie sú iba „odvodeninou“ klasických užívateľských áut. Cesta v nich na dlhé vzdialenosti je pohodlná a sú v nich často zabudované tie najlepšie bezpečnostné prvky, ktoré ocenia najmä úzkostliví rodičia.

Drahý luxus?
Veľkopriestorové vozidlá patria medzi najmladšie druhy automobilov na trhu. Ešte v nedávnej minulosti si ich mohli dovoliť iba majetnejšie rodiny. Hoci dnes sú tieto autá oveľa dostupnejšie a ich výber je široký, mnohé začínajúce rodinky na ne v rozpočte nemajú dostatok financií. Ak sa napriek tomu nechcete vzdať myšlienky na rodinné auto, nič nie je stratené. Namiesto kúpy v hotovosti môžete pouvažovať o inom type financovania.

Možnosti financovania
Kúpu nového rodinného auta ľahko vybavíte cez leasingovú spoločnosť, no pri staršom jazdenom automobile môže byť financovanie auta cez leasingovú spoločnosť komplikovanejšie. Klasickým spôsobom financovania je bezúčelový spotrebný úver od banky. Pri tomto riešení klienti nemusia platiť akontáciu. Možnosť vybavenia financovania automobilu pri jazdených autách poskytujú aj priamo autobazáre. Nevýhodou je, že finančné produkty, ktoré ponúkajú, nie sú často najlacnejšie.
Najmä pri mladších automobiloch klient nemusí dostať úrokovo najvýhodnejší bankový produkt. Inou možnosťou je osloviť špecializované firmy zamerané na úvery a leasingy pre autá. Klienti všetko vybavia z pohodlia domu, teda online. Keďže tieto spoločnosti spolupracujú s viacerými bankami, je vysoká pravdepodobnosť, že klient získa najnižšiu možnú úrokovú sadzbu.

Next article