Domovská stránka » Životný štýl » DOVOLENKA S DOMÁCIM MAZNÁČIKOM ALEBO AKO CESTOVAŤ SO PSOM ALEBO MAČKOU
ADVERTORIAL

Slováci patria k veľkým milovníkom domácich maznáčikov, čo potvrdzujú aj štatistiky z minulého roka, podľa ktorých má 39 % Slovákov psa a 20 % Slovákov mačku. Zo štatistík tiež vyplýva, že na zahraničnú dovolenku pravidelne vyráža až polovica z nás.

Nechcete nechávať psa alebo mačku v zvieracích hoteloch? Poradíme vám, na čo myslieť, ak budete s domácim maznáčikom cestovať.

Cestovanie s domácimi maznáčikmi

Či už na dovolenku cestujete autom, autobusom, vlakom alebo lietadlom, myslite na to, že v prípade ciest po EÚ musí byť váš domáci miláčik označený mikročipom, mať potrebné očkovania a psovi alebo mačke takisto treba dať vystaviť pas pre domáce zvieratá, ktorý vydávajú certifikovaní zverolekári. Takzvaný petpass je platný vo všetkých krajinách EÚ a je povinný.

Nezabudnite ani na obojok, ktorý obsahuje vaše kontaktné údaje, pre prípad, že by sa domáci maznáčik počas dovolenky zatúlal. Pokiaľ na dovolenku cestujete autom, nikdy nenechávajte svojho psa samotného zamknutého v aute a pravidelne zastavujte na venčenie.

V prípade ciest do EÚ spoločnosť PetCenter radí naštudovať si všetky potrebné informácie spojené s cestami do krajín EÚ a späť na Slovensko na stránkach Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR.

S domácimi maznáčikmi môžete okrem auta cestovať aj vlakom, autobusom alebo lietadlom, v tomto prípade sa vždy zoznámte s prepravnými podmienkami konkrétnych dopravcov. Niektorí dopravcovia na Slovensku prepravujú psov i mačky zdarma, myslite však na to, že najmä v zahraničí niektorí dopravcovia prepravu zvierat neumožňujú vôbec.

Čo nezabudnúť domácim maznáčikom zbaliť na cestu?

Pred odchodom na dovolenku si skontrolujte, či máte pre psa alebo mačku všetko potrebné. V prvom rade ide o prepravku, pre psa vôdzku, obojok či postroj a náhubok, deku, pelech, misku na kŕmenie a na vodu. Pri cestovaní so psíkom sa vám hodí aj uterák alebo vlhčené obrúsky na špinavé psie labky.

Ak ste sa vydali na cesty s mačkou, nezabudnite na mačací záchod a stelivo. Samozrejmosťou je aj dostatok krmiva a maškŕt, maznáčikove obľúbené hračky, prípadne všetky potrebné lieky.

Nakúpte pre domácich miláčikov všetko potrebné na jednom mieste

Všetko, čo budete potrebovať na dovolenku s domácim maznáčikom, nájdete na e-shope PetCenter a takisto v kamenných obchodoch tejto spoločnosti, ktoré sa nachádzajú v obchodných centrách a na ďalších frekventovaných miestach a sú otvorené od pondelka do nedele.

Spoločnosť PetCenter ponúka všetko potrebné pod jednou strechou a okrem krmiva, podstielok, hračiek a ďalších produktov pre domácich miláčikov sa môžete spoľahnúť na kvalifikované poradenstvo. S registráciou do programu Verný pán navyše pri nákupoch ušetríte.

Ďalší článok