Skip to main content
Domovská stránka » Životný štýl » CESTOVANIE JE PRE MŇA VEĽKOU INŠPIRÁCIOU
cestovanie

CESTOVANIE JE PRE MŇA VEĽKOU INŠPIRÁCIOU

Mnoho žien má vo zvyku sa na leto pripravovať. Absolvujú očistnú kúru alebo rôzne diéty, cvičia… Chystáte sa na leto aj vy?
Ja si každý rok pred letom dávam takú trojtýždňovú očistu. Jem ľahké zeleninové jedlá, pijem bylinkové čaje, rôzne šťavy a „smoothies“. Okrem toho sa snažím veľa hýbať. Od apríla chodievam dva-trikrát do týždňa behať. Ale v podstate cvičím takmer každý deň 40 minút po celý rok. Zo začiatku bol tento režim veľmi únavný, ale tak som si naňho zvykla, že keď nestihnem cvičiť, normálne mi to chýba.

Je leto obdobie, keď vypnete od všetkých povinností a naozaj si oddýchnete?
Ako kedy. V divadle máme divadelné prázdniny, ale práve v tomto období sa veľa nakrúca. Preto sa mi už tradične stáva, že točím skoro celé leto. Ale snažím sa oddychovať aj pomedzi natáčaním. Často si idem aspoň zaplávať, zabehať, alebo sa idem prejsť do parku či lesa. Voľno si viem urobiť hlavne na jeseň alebo v zime. Vtedy naozaj od všetkého vypnem.

Cestujete rada do iných krajín?
Áno, veľmi. Odísť na pár týždňov mimo Slovenska a spoznávať novú krajinu, inú kultúru a nových ľudí je pre mňa veľký oddych, inšpirácia a nové poznanie.

Kde sa vám zatiaľ páčilo najviac?
Ťažko povedať. Napríklad v Kambodži a Turecku ma zaujala história, v Thajsku ľudia, náboženstvo a krajina, vo Vietname príroda, v Španielsku kultúra a hudba… Ale ešte je toho veľa, čo som nevidela. Mojím naj cestovateľským snom je Nepál, Buthán a India.

Minulý rok sme sa so sprievodcom vyštverali na Lomnický štít, Malý ľadový štít a Východnú vysokú.

Trávite dovolenky aj na Slovensku?
Áno. Milujem tráviť leto na Slovensku! Slovensko je veľmi krásna rozmanitá krajina a v lete, keď je dobré počasie, si ho vyslovene užívam. Idem pozrieť rodinku, na pár dní sa zastavím vo Vysokých či Nízkych Tatrách. Minulý rok sme sa so sprievodcom vyštverali na Lomnický štít, Malý ľadový štít a Východnú vysokú. Mali sme výlet plný adrenalínu a úžasných výhľadov a zážitkov. Takúto dovolenku by som si pokojne dopriala každý rok.

Takže leňošenie asi veľmi nevyhľadávate…
Som dosť aktívna a leňošiť vydržím tak pár hodín, keď som veľmi unavená, tak moja bolestná hranica je dva dni. Potom už potrebujem loziť a objavovať. Okrem toho, že pravidelne behám a rada chodím po horách, bicyklujem, korčuľujem, plávam.

Next article