Skip to main content
Domovská stránka » Životný štýl » 7 DÔVODOV, PREČO DOVOLENKOVAŤ NA SLOVENSKU
cestovanie

7 DÔVODOV, PREČO DOVOLENKOVAŤ NA SLOVENSKU

  1. Doteraz platilo, že dovolenkovanie na Slovensku vychádza približne rovnako ako dovolenka v zahraničí. Pri rastúcich cenách ropy (a teda aj dopravy a ďalších služieb) však môže byť dovolenkovanie v domovskej krajine pre Slovákov teraz lacnejšie. Ušetriť môžete i vďaka tomu, že viete, čo koľko stojí a kedy už preplácate. Tak si dokážete dovolenkové náklady lepšie ustrážiť.
  2. Keby sa mala vaša dovolenka konať v zahraničí, predĺžený víkend či niekoľkodňová dovolenka by vás mohli vyjsť dosť draho. Doma môže mať dovolenka pokojne aj menej dní a stále sa vám oplatí na ňu vycestovať. Navyše, napríklad za taký predĺžený víkend na vašej chate či chate vašich známych nemusíte platiť vôbec nič.
  3. Dovolenkovanie na Slovensku vyhovuje ľuďom, ktorí neradi cestujú na dlhé vzdialenosti. Ocenia ho najmä starší ľudia, rodiny s malými deťmi alebo ľudia, ktorí chcú dovolenku stráviť v pokojnom prostredí, čo by mohol byť v prímorskom letovisku celkom problém. Na Slovensku máte všetko na dosah ruky.
  4. Keď dovolenkujete doma, nemusíte riešiť jazykovú bariéru, zahraničné poistenie, či ťažkosti s hľadaním zmluvného lekára v letovisku. Keďže väčšinou jete klasickú domácu stravu, nehrozí riziko, že vám či deťom exotické jedlo „nesadne“. V prípade, že sa vyskytne akýkoľvek problém, sa presuniete ľahko domov.
  5. Slovensko má čo ponúknuť – hory, jaskyne, hrady, zámky, skanzeny, ale aj množstvo ďalších zaujímavých atrakcií. Medzi najobľúbenejšie letné dovolenky patria tie, na ktorých je možnosť kúpania, športovania a turistiky. Na Slovensku máme nielen krásne hory, ale i množstvo kúpeľov, kde môžete v lete spraviť niečo pozitívne pre svoje zdravie. Bonusom kúpeľných mestečiek je, že majú v lete pre návštevníkov prichystaný bohatý kultúry program. Počas dovolenky na Slovensku si na svoje prídu aj gurmáni – či už na letnom gastrofeste alebo na tradičnom salaši. V mnohých mestečkách môžete v lete zažiť i tradičné remeselné trhy, alebo napríklad zaujímavý koncert či festival.
  6. Ak máte štvornohého miláčika, môže byť cestovanie do vzdialenej prímorskej oblasti celkom problematické. Aj na Slovensku však už nájdete portály, na ktorých sa dozviete, kde nájdete ideálne dog friendly ubytovanie.
  7. Hoci sa nedá povedať, že kvalita služieb na Slovensku paušálne narastá, mnohí poskytovatelia turistických služieb sa ich snažia každým rokom vylepšiť, a tak sa priblížiť zahraničným štandardom. Regióny pripravujú pre svojich návštevníkov výhodné regionálne karty, budujú turistické chodníky, ale i čoraz populárnejšie cyklotrasy.
Next article