Skip to main content
Domovská stránka » Technológie a inovácie » CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ: VEDA PRE KAŽDÉHO NA DOSAH
Technológie a inovácie

CENTRUM VEDECKO-TECHNICKÝCH INFORMÁCIÍ: VEDA PRE KAŽDÉHO NA DOSAH

V spolupráci s:
V spolupráci s:

Vo svete milovníkov vedy a techniky sú skutočnými celebritami vedci a technológovia, ktorí pracujú na tom, aby bol náš život lepší. Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) vám ponúka možnosť spoznať ich lepšie.

CVTI SR bolo založené v roku 1938 a aktuálne plní funkciu národného informačného centra pre rezort školstva, pre vedu, techniku, inovácie a funkciu špecializovanej vedeckej knižnice. Poslaním inštitúcie je podporovať rozvoj vedy, techniky a vzdelávania prostredníctvom poskytovania širokospektrálnych služieb.

Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť

Platí to aj pri spoznávaní vedy. Akákoľvek teória je bezcenná, pokiaľ sa nespojí s praxou. V Zážitkovom centre vedy Aurelium sa ponoríte do sveta vedy naživo. Interaktívne exponáty umožňujú návštevníkom, aby sami objavovali vedecké poznatky, ktoré sú rafinovane skryté v zábavnom experimente.

Portál Veda na dosah a magazín Quark

Čítanie rozširuje slovnú zásobu a rozvíja myseľ. Ak ho preferujete, má pre vás CVTI SR niekoľko možností. Cez portál www.vedanadosah .sk sa ľahko a rýchlo dostanete k novinkám zo sveta vedy a techniky. Na jednom mieste nájdete všetko o slovenských vedcoch, aktuálnych podujatiach či tipy na pútavé aktivity. Okrem toho si môžete potrénovať myseľ pri riešení vedeckých kvízov či hraní hier. Začítať sa do vedeckých článkov môžete aj v magazíne Quark, ktorý vám už od roku 1995 prináša každý mesiac 56 strán plných najnovších informácií o vede, výskume, objavoch a nových technológiách vo svete i na Slovensku. Dostupný je v tlačenej i elektronickej verzii.


YouTube CVTI SR – tvoj kanál o slovenskej vede

Uvažovali ste niekedy nad tým, či potrebujeme vakcíny proti vírusom? Myslíte si, že by sme prežili bez pohybu? Viete, prečo je svetelné znečistenie nebezpečné? Odpovede na tieto, ale i mnohé ďalšie otázky nájdete vo viac ako 550 videách na YouTube kanáli CVTI SR, a to vo forme prednášok, portrétov, dokumentárnych filmov či podcastov.

Viac o aktivitách CVTI SR sa dozviete na www.cvtisr.sk.Prečítajte si tiež: BEWISE: OD NARODENIA AŽ PO DOSPIVANIE SA MOZOG ZBAVUJE NADBYTOČNÝCH NEURÓNOV A SPOJENÍ

Next article