Skip to main content
Domovská stránka » Strategické HR » PODPORUJEME ZAMESTNANCOV, KTORÍ CHCÚ RÁSŤ
ADVERTORIAL

O tom, čo všetko ponúka svojim zákazníkom a zamestnancom firma Woodcote, sme sa rozprávali s marketingovou manažérkou a HR manažérkou.

Mgr. ZUZANA CSONTOS

Marketing manager

Ing. LUCIA LEVÁKOVÁ, MBA

HR Manager

Čo robí spoločnosť Woodcote jednotkou na trhu v oblasti dodávania stavebného materiálu?

Zuzana Csontos: Veľmi jednoducho zhrnuté „S nami ten dom postavíte“. WOODCOTE GROUP predstavuje sieť predajní po celom Slovensku, kde pre našich zákazníkov zabezpečíme všetko potrebné, od inžinierskych sietí, cez stavebné materiály, dvere, podlahy, kúpeľne až po fotovoltické elektrárne.

Naše služby neposkytujeme len profesionálom, stavebným firmám (či už veľkým, alebo malým), ale aj koncovým zákazníkom a hobby majstrom. Sme jednotkou na trhu so suchou výstavbou a náš sortiment neustále rozširujeme tak, aby sme zákazníka obslúžili od základov až po strechu.

Na trhu ste už vyše 30 rokov, aké sú vaše plány do budúcna?

Zuzana Csontos: Na Slovensku pôsobíme už od roku 1996. Vyrástli sme z malého podniku s niekoľkými ľuďmi do veľkej firmy patriacej medzi tri najväčšie spoločnosti vo svojom odbore. Máme veľa plánov a snažíme sa dávať si realistické ciele tak, aby sme boli nielen konkurencieschopní v rôznych fázach vývoja trhu, ale aby sme boli aj spoľahlivým partnerom pre našich zákazníkov.

Pred niekoľkými mesiacmi sme spustili prvý eshop so stavebným materiálom na Slovensku a naďalej plánujeme pokračovať v jeho rozvíjaní, aby sme vedeli obslúžiť aj zákazníkov, ktorí nemajú naše pobočky práve po ruke. Zároveň poskytujeme fotovoltiku na kľúč nielen pre domácnosti, ale aj firmy, a toto je oblasť, v ktorej by sme radi posilnili našu trhovú pozíciu.

Čo všetko dokážu pracovníci vo Woodcote zabezpečiť vašim zákazníkom?

Zuzana Csontos: Skutočne všetko. Pre nás je dôležité, aby zákazník odchádzal spokojný a dobre obslúžený. Preto okrem tovaru zabezpečujeme aj odborné poradenstvo. Napríklad sa intenzívne venujeme aj dotáciám, a preto vieme poskytnúť aj informácie týkajúce sa dotačného programu Plán obnovy budov či z programu Zelená domácnostiam.

Hľadáte prácu, do ktorej by ste sa tešili?

Na čo ste z vašej firemnej kultúry najviac hrdí?

Lucia Leváková: Súčasťou našej HR stratégie je poskytnúť zamestnancom bezpečné a príjemné pracovné prostredie, pričom stabilita, motivácia, osobný rozvoj a kariérny rast patria k základným pilierom. Firemnú kultúru rozvíjame na základe našich hodnôt. Hrdá som jednoznačne na tímovú prácu našich kolegov. Sila tímového ducha nás spája každý deň. Podporujeme sa navzájom v pracovnom aj súkromnom živote, otvorene komunikujeme a presadzujeme diverzitu.

Aké možnosti na kariérny rast majú vaši pracovníci?

Lucia Leváková: Podporujeme zamestnancov, ktorí sa chcú vzdelávať a ďalej rásť. Ponúkame rôznorodé odborné školenia, ktoré zlepšujú ich schopnosti a zručnosti, podporujeme talenty a poskytujeme príležitosti pre osobný i kariérny rast.

Radi by ste zúročili prax v stavebnom odbore?

Jedným z prístupov k podpore kariérneho rastu je rotácia pozícií naprieč celým Slovenskom. V rámci Talent Managementu identifikujeme talenty, ktorým na základe plánu kariérneho rozvoja ponúkame možnosť kariérneho postupu až na manažérske pozície. Ku každému zamestnancovi pristupujeme s prihliadnutím na jeho osobné ciele v súlade s cieľmi našej spoločnosti. Študentom a absolventom ponúkame možnosť absolvovať platený Trainee program. V rámci tohto programu majú možnosť vystriedať viacero pozícií na rôznych oddeleniach, čo im dáva príležitosť objaviť svoj potenciál i kariérne rásť.

Next article