Skip to main content
Domovská stránka » Strategické HR » PIXII AS: ATRAKTÍVNY ZAMESTNÁVATEĽ S GLOBÁLNYM DOSAHOM
ADVERTORIAL

Spoločnosť Pixii AS bola založená v roku 2018 v Nórsku a špecializuje sa na vývoj modulárnych a škálovateľných batériových úložísk energie. Spoločnosť má sídlo v Nórsku a globálny dosah vďaka sieti pobočiek, zastúpení a obchodných partnerov.

Ing. DANIELA URSÍNYOVÁ

Marketing Manager Pixii s.r.o

Čomu sa venuje spoločnosť Pixii?

V Nórsku prebieha vývoj modulov a softvéru, slovenská pobočka sa zaoberá vývojom dizajnu, konfiguráciou systému podľa zákazníckych špecifikácií a poskytuje celosvetový zákaznícky servis. Zo Slovenska taktiež vybavujeme objednávky, zabezpečujeme logistiku a vývozy v rámci celého sveta.

Úložiskový systém PowerShaper v rýchlonabíjacej stanici elektromobilov, FOTO: Pixii

Úložiskový systém PowerShaper pozostáva z riadiacej jednotky, maximálne 15 škálovateľných meničov PixiiBox a až do 10 batérií, pričom každý kabinet je skonštruovaný na mieru zákazníka.

Pri zmene požiadaviek na jednotlivé funkcionality je možné meniče a batérie pridať alebo odobrať a jednoduchou konfiguráciou softvéru zabezpečiť bez dodatočných nákladov rýchly prechod na novú funkcionalitu.

Ako dlho pôsobíte a v akých regiónoch pôsobíte na Slovensku?

Spoločnosť Pixii s. r. o. pôsobí v Liptovskom Mikuláši od apríla 2021.

Ste zvedaví na Pixii? Potom by sme sa o vás radi dozvedeli viac!

Na akých pilieroch stojí vaša firemná kultúra?

Firemná kultúra a štýl riadenia v našej spoločnosti je škandinávsky. Jeho najväčšou prednosťou je v mojich očiach férovosť a plochá riadiaca štruktúra. Aj problematické situácie sa riešia slušne a s rešpektom voči druhej strane. Veľký dôraz kladieme na zloženie tímu, kolegovia spolu trávia veľa času v práci a stretávame sa aj vo voľnom čase. Asi najvýraznejšou firemnou hodnotou je inovatívnosť, keďže vývoju úložiskových systémov sa venuje veľká časť kolegov. Spája nás tiež nadšenie z nových technológií a prístupov, ktoré dokážu zabezpečiť zlepšenie životných podmienok veľkého množstva ľudí a odľahčia aj planétu.

Aké vlastnosti by mal spĺňať vhodný uchádzač o prácu v Pixii?

Mal by to byť tímový hráč s nadšením pre inovácie a blízkym vzťahom k prírode, keďže sme aktívni v rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti dlhodobo udržateľných riešení a dôležitosť systémov, ktoré ponúkame bude v najbližších rokoch určite rásť.

Slovensko už dlhodobo bojuje s odlivom talentov. Ako sa snažíte prilákať a udržať talenty práve u vás?

Pixii vyvíja veľmi kvalitný produkt vyrábaný tu na Slovensku, myslím, že na naše systémy môžeme byť právom hrdí. Máme unikátnu firemnú kultúru s možnosťou profesijného rastu, kde je priestor prezentovať svoje nápady. Spoločnosť je veľmi inovatívna s globálnym dosahom a je tu cítiť silnú vášeň pre to, čo robíme. Aj vďaka tomu, že robíme niečo, čo bez preháňania mení svet a bez našej (a podobných spoločností) by elektrifikácia a odľahčenie klimatickej situácie nebolo možné.

Chceme ukázať, že atraktívny zamestnávateľ s globálnym dosahom môže pôsobiť aj na Liptove. Pravdaže, máme zmes finančných aj nefinančných benefitov, poskytujeme školenia, organizujeme akcie pre zamestnancov, ale unikátnu firemnú kultúru a skvelý tím považujem v tejto súvislosti za najdôležitejšie.

Next article