Skip to main content
Domovská stránka » Strategické HR » DOSIAHNUTIE OSOBNÝCH CIEĽOV PRISPIEVA K RASTU SPOLOČNOSTI
ADVERTORIAL

Spoločnosť localhost je košická IT firma s 10-ročnou históriou poskytovania kvalitných softvérových služieb a riešení nielen na slovenskom trhu. Zameriava sa na globálnu perspektívu, pričom úzko spolupracuje s klientmi na digitálnej transformácii a inováciách.

Mgr. IVANA MIKULIČKOVÁ

Marketing Specialist

Mgr. EVA ČERVEŇÁK

HR Director

Čomu sa v localhoste venujete a kde pôsobíte?

Ivana: Sme košická IT firma, ktorá už 10 rokov prináša kvalitné softvérové služby a riešenia na mieru nielen pre slovenský trh. Radi tvrdíme, že myslíme globálne, no konáme lokálne. Vďaka tomu pomáhame našim klientom zvládnuť digitálnu transformáciu a naskočiť na vlnu inovácií.

Zároveň sa snažíme konať aj lokálne, preto sme vďační za každú novú pozíciu, ktorú sa nám podarí otvoriť pre ľudí v regióne. Vďaka možnosti remote práce máme aj pár kolegov z Bratislavy alebo zo zahraničia – Chorvátska, Macedónska, Gruzínska či Maďarska. Hlavnú základňu však tvoria ľudia z Košíc, Michaloviec, Trebišova a okolitých obcí a miest.

Práve pre nich sme pred pár mesiacmi zabezpečili priestranejší office priamo v centre metropoly východu. Ak ich omrzí home office alebo cestovanie, majú v ňom vždy miesto.

Eva: V localhoste sme hrdí na naše startupové korene, ktoré sa počas ostatných rokov pekne rozrástli. Sme viac než len IT firmou – sme tvorcami kvalitných softvérových služieb a riešení na mieru. Naši kolegovia sú väčšinou absolventmi Technickej univerzity v Košiciach, čo je pre nás zárukou odbornosti a technickej znalosti.

Aké máte vízie do budúcnosti?

Ivana: Naďalej chceme prinášať zmysluplné projekty, ktorých vývoj bude našich ľudí baviť a napĺňať. Zároveň im ponúkať férové mzdy a zaujímavé benefity. Ako firma podporujeme najmä mladých ľudí. Naposledy sme podporili mladé dievčatá, ktoré sme v rámci podujatia Coding camp, ktoré organizuje občianske združenie Ženský algoritmus, privítali priamo u nás vo firme. Rovnako aktívne spolupracujeme so študentskými radami a univerzitami. Ak sa vďaka nám pre IT sféru rozhodne čo i len jeden mladý človek, dáva nám to zmysel.

Môžete nám priblížiť hlavné piliere firemnej kultúry?

Eva: Naši zamestnanci sú pre nás najcennejším zdrojom, a tak s nimi aj zaobchádzame. Aby sme mohli dodávať kvalitné softvérové riešenia, potrebujeme spokojných ľudí. Firemná kultúra u nás zdôrazňuje jedinečnosť každého zamestnanca, podporuje spoluprácu a otvorenú komunikáciu. Tento prístup nám pomohol rásť a uspieť na trhu.

Ak človek pracuje na zmysluplnom projekte, kde vidí výsledok ako napríklad funkčný rezervačný systém v nemocnici, pociťuje určitú dávku zadosťučinenia, že sa mohol podieľať na jeho vývoji. K tomu sme pridali dávku slobody v podobe neobmedzeného home office či možnosti pracovať remote odkiaľkoľvek a spokojné tímy boli na svete. Nestanovujeme striktné pravidlá, no mítingy a deadliny prísne dodržujeme.

Ktoré vlastnosti by mal spĺňať ideálny zamestnanec?

Eva: Ideálny kolega je pripravený pomôcť, zdieľať skúsenosti, je fle­xibilný a otvorený novým výzvam. Základom sú síce technologické znalosti, ale hľadáme charaktery, ktoré prinášajú niečo extra. Skills sa dajú zlepšiť, no správanie sa mení ťažko.

Nový kolega je človek s osobnými cieľmi a veríme, že ich dosiahnutie prispieva k rastu spo­ločnosti. Jednou z najdôležitejších vlastností je pre nás dôvera. Chce­me, aby nám ľudia dôverovali, no zároveň sa na nich potrebujeme spoľahnúť aj my. Naše hodnoty nás formujú, spájajú a vytvárajú z nás jedinečnú spoločnosť, v ktorej sa nový kolega stáva súčasťou našej localhost rodiny.

Aké možnosti kariérneho rastu u vás môžu potenciálni zamestnanci nájsť?

Eva: Ponúkame online vzdelávanie, spolupracujeme s univerzitami a umožňujeme špe­cializáciu v projektoch. Vytvárame priestor pre inovácie a tvorivosť. Sme zameraní na individuálny rast a podporu každého člena tímu. 

Next article