Skip to main content
Domovská stránka » Spokojný zamestnanec » FIRMA, KDE SA SNY STÁVAJÚ SKUTOČNOSŤOU
ADVERTORIAL

Spoločnosť McCarter patrí medzi najväčších slovenských výrobcov moderných nápojov na Slovensku. Bola založená v roku 1997 s cieľom prinášať nápoje vysokej kvality, výbornej chuti, s unikátnym zložením a so zdravotnými benefitmi.

JANKA ŠEVČÍKOVÁ

HR a IT riaditeľka, McCarter

Kľúčovými aktivitami spoločnosti sú výroba kvalitných a zdravých ovocných a zeleninových štiav značiek Rio Cold Press a Rio, rastlinných alternatív mliek a funkčných nápojov BODY&FUTURE, ovocných nápojov ZEUS a ochutených nápojov s kúskami aloe vera Aloe Vera.

Sme dovozcom a distribútorom značiek – ready to drink kávy Starbucks, talianskych bezlepkovych potravín Schär, chorvátskej minerálnej vody Jana, nemeckých čajov Teekanne, amerických nápojov AriZona, cukroviniek Milka, Oreo a chorvátskych cukroviniek Kraš.

Aké pozície momentálne obsadzujete?  

Výrobu máme lokalizovanú v Dunajskej Strede, ktorá je známa nízkou nezamestnanosťou. Už dlhšiu dobu sa trápime s pozíciami do výroby.

Spolupracujem s agentúrami, využívame azda všetky dostupné kanály na vyhľadávanie kandidátov a komunikáciu s nimi, dokonca sme sa vrátili aj ku klasickej press inzercii. Zápasíme však s nedostatkom dostatočne kvalifikovaných ľudí, ktorí sú ochotní pracovať.

Samozrejme, že sa bavíme o pozíciách vo výrobe, ktorá má svoje špecifiká aj z hľadiska jedinečnej technológie. Tento problém sa však netýka len nás, má celospoločenský rozsah, ide o často diskutovanú tému. Našou snahou je vychovávať si odborníkov, špecialistov vo svojom odbore. Pripravujeme sa na generačnú výmenu, keďže viac ako 15% zamestnancov pracuje u nás viac ako 20 rokov, čo svedčí o vzájomnej lojalite.

Aké produkty vytvárame? Pozrite sa TU

Na čo ste ako HR riaditeľka naviac pyšná? 

Každý z nás má vo svojom živote ciele, sny, ktoré keď sa naplnia, prichádza hrdosť, spokojnosť a pocit úspechu. Pred pár rokmi som dostala možnosť vybudovať HR oddelenie v našej spoločnosti. Bola a stále je to najcennejšia pracovná skúsenosť akú som dostala.

Spolu s kolegami, ktorí mi boli oporou, sme sa posunuli nie len v HR, ale aj v IT procesoch a mohli tak poskytovať kvalitnejšie služby ostatným oddeleniam. Teší ma fakt, že aj „moje“ oddelenie je pri budovaní budúcnosti a úspechu našej spoločnosti, pretože “The only way to do a Great Job, is to love what you DO!“ 

Som pyšná, že aj napriek počtu zamestnancov, fungujeme stále na princípoch rodinnej firmy. Ľudia u nás nie sú len číslo v systéme. Každý je pre nás dôležitý. Každého vnímame ako jedinečnú osobnosť, človeka so svojim príbehom, radosťami, či starosťami. Hreje ma pri srdci, keď vidím, ako sa vieme ako spoločnosť zomknúť pri ťažkých životných situáciách.

Aký je cieľ našej práce? Zistite TU

Som pyšná na to, že som súčasťou tímu, ktorý zbiera úspechy na medzinárodných výstavách, kde naše výrobky získavajú jedno ocenenie za druhým. Hrdo môžem povedať, že sme jedinou slovenskou, európskou spoločnosťou, ktorá získala ocenenia na medzinárodných potravinárskych výstavách niekoľkokrát za sebou (7 rokov v rade za sebou).

Som pyšná na našich zamestnancov, ktorí stoja za vývojom, výrobou, distribúciou jedinečných produktov, ktoré prinášame na pult našim zákazníkom – no v prvom rade som hrdá a pyšná na to, že pracujem v slovenskej spoločnosti, kde sa sny stávajú skutočnosťou. 

Next article