Skip to main content
Domovská stránka » Spokojný zamestnanec » FERO JOKE: ŽIJEME V DOBE, KEDY SÚ ĽUDIA PREHNANE URÁŽLIVÍ
Spokojný zamestnanec

FERO JOKE: ŽIJEME V DOBE, KEDY SÚ ĽUDIA PREHNANE URÁŽLIVÍ

FOTO: archív FJ

Fero Joke alias František Košarišťan je slovenský komik, ktorého dobre poznáte najmä z online prostredia Instagramu. Čo si myslí o slovenskom zmysle pre humor a čím by sa živil, ak by nebol zabávačom sa dozviete v dnešnom článku.

FERO JOKE alias FRANTIŠEK KOŠARIŠŤAN

Slovenský internetový komik. Preslávil sa najmä parodovaním vo videách, ktoré zverejňuje na svojich profiloch na sociálnych sieťach

Bola práca komika vždy vaším vysnívaným povolaním?

Dá sa povedať, že komika som robil už od detstva pre svoje okolie. V triede, v tábore, kamošom z ulice. Vo svojej podstate som bol komikom odjakživa, no ani v tom najlepšom sne by mi nikdy nenapadlo, že sa raz stane aj mojím skutočným povolaním.

Čo by ste robili, ak by ste neboli komikom?

Asi by som pracoval v nemocnici. Mám tiež dokončenú špeciálnu pedagogiku, takže by som možno učil na špeciálnej škole mentálne znevýhodnené deti. Pôvodne som chcel študovať medicínu, no neprijali ma. A aj keby ma prijali, asi by som ju nedokončil, takže to dobre dopadlo.

Majú Slováci dobrý zmysel pre humor?

Určite áno, no niekedy je ten slovenský humor dosť prostý. Čo nie je zlé, ja prostý humor milujem, sám ho robím. Podľa mňa by humor nemal mať hranice, no sú prípady, kedy ich stanoviť treba. Možno si protirečím, no som si vedomý toho, že keď v rámci vystúpení a nejakého vtipu urobím prešľap, tak je správne sa za to ospravedlniť. Uvedomujem si však tiež, že žijeme v dobe, kedy sú ľudia až prehnane urážliví. My, komici, potom nevieme, čo si môžeme a nemôžeme dovoliť, z čoho je ok si srandu urobiť a z čoho nie.

Máte v budúcnosti nejaké podnikateľské plány?

Vôbec nie. Nie som podnikateľský typ a viem, že by som nebol dobrý podnikateľ, takže týmto smerom ma to vôbec neťahá.

S ktorou z parodovaných osôb na svojom profile sa viete najviac stotožniť v osobnom živote?

Jednoznačne s Majou. Aj ja som svojím spôsobom taká tetka, ktorá miluje záhradu a varenie. Teda ak mám čas a plnú chladničku, ja totiž neznášam nakupovanie! Fakt som jedna poriadna Maja, preto ju aj často hrám. A dúfam, že dobre a že sa ľuďom páči rovnako ako mne!

Next article