Skip to main content
Domovská stránka » Spokojný zamestnanec » DO ZAMESTNANCOV SA OPLATÍ INVESTOVAŤ
ADVERTORIAL

O tom, ako zamestnávatelia vedia správne nastavenými zamestnaneckými benefitmi ovplyvniť výkonnosť a spokojnosť svojich kolegov, nám porozprávala HR manažérka spoločnosti Up Déjeuner, s.r.o. Radoslava Slezáková.

RADOSLAVA SLEZÁKOVÁ

HR manažérka Up Déjeuner, s.r.o.

Aký vplyv majú benefity na pracovný výkon a motiváciu zamestnancov?

Pracovný výkon zamestnanca ovplyvňujú okrem benefitov aj iné faktory ako napríklad samotná práca a stotožnenie sa s ňou, psychická pohoda, pracovné prostredie, mzda a v neposlednom rade aj tím ľudí, s ktorými človek pracuje.

Benefity, ktoré zodpovedajú potrebám zamestnancov a sú individuálne aj kolektívne spravodlivé, prispievajú k dlhodobej stabilite a motivácii. Zamestnanec získava pocit, že sa zamestnávateľ o neho stará, že mu záleží na jeho spokojnosti. Mnohé z nich prinášajú so sebou aj finančné a daňové výhody, ktoré sú pre obe strany zaujímavé.

Ako môžu zamestnávatelia zlepšiť work-life balance svojich zamestnancov?

Work-life balance je v súčasnosti veľmi populárnou a diskutovanou témou. Čo ponúknuť zamestnancom závisí hlavne od toho, akých zamestnancov vlastne v spoločnosti máme. Niečo iné chcú 25-roční, iný balans očakávajú 50+ …

Jedno je však jasné a isté. Mať v rovnováhe pracovný a súkromný život je štatisticky jednou z najvýznamnejších podmienok, na základe ktorej sa kandidát rozhoduje zotrvať u svojho zamestnávateľa.

Určite treba v prvom rade počúvať, čo zamestnanci potrebujú, čo ich motivuje a následne – ak je to možné, v maximálnej miere ponúknuť takú škálu benefitov, ktoré prispejú zamestnancovi k rovnováhe medzi jeho prácou a súkromím.

Vieme vyskladať benefity na mieru pre každého zamestnávateľa s dôrazom na úsporu jeho nákladov.

Prečo by ste odporúčali všetkým zamestnávateľom využívať vaše produkty?

Pretože práve naše benefity umožňujú veľkú flexibilitu a poskytujú sociálne spravodlivé riešenia s ohľadom na priania jednotlivca. Ponuka benefitných produktov Up je taká široká, že každý zamestnávateľ má možnosť si vybrať pre svojich zamestnancov to, čo jeho zamestnanci potrebujú a očakávajú, čo ich dokáže dlhodobo motivovať a tým ich podporiť v pracovnom výkone a v celkovej spokojnosti.

Vieme vyskladať benefity na mieru pre každého zamestnávateľa s dôrazom na úsporu jeho nákladov. My v Up-e využívame na šport a oddych našu skvelú UpBalanseu, rekreačný príspevok jednoducho zúčtujeme cez UpRekreu, máme možnosť výberu vhodného benefitu cez náš kafetérny systém UpBenefia, robíme veľa interných súťaží o UpDarček a ešte omnoho viac.

Do zamestnancov sa oplatí investovať vždy, treba ich počúvať a rešpektovať. Túto starostlivosť vám totiž vrátia svojou spokojnosťou, lojálnosťou, nízkou fluktuáciou, skvelým pracovným výkonom a priateľskou pracovnou atmosférou.

Ktorý je váš najpopulárnejší produkt?

Obchodníci mi prezradili, že to je naša benefitná karta Up. Ja osobne som veľký nadšenec UpRekrea, pretože ako HR manažérovi mi vyhovuje, že niekto za mňa dohliada na plnenie zákonných povinností.

Next article