Skip to main content
Domovská stránka » Rodina » MÁRIA ČÍROVÁ: UŽÍVAJTE SI S DEŤMI KAŽDÝ DEŇ
Rodina

MÁRIA ČÍROVÁ: UŽÍVAJTE SI S DEŤMI KAŽDÝ DEŇ

Foto: archív Mária Čírová

MÁRIA ČÍROVÁ

Známa speváčka, skladateľka a klaviristka Mária Čírová, držiteľka viacerých ocenení, moderatorka Rádia Jemné, no predovšetkým manželka a mama troch detí.

Mária Čírová je spolu s manželom Mariánom Kachútom, hudobným producentom, zohranou dvojkou. Spoločne vychovávajú svoje krásne tri detičky – Huga, Zoe a Rubena, tešia sa zo svojej krásnej rodinky, ale fantasticky im to ladí aj po pracovnej stránke.

Prvýkrát ste talent svojej dcéry ukázali celému Slovensku v rámci veľkého formátu. Ako by ste opísali skúsenosť z Tvoja MINI tvár znie povedome?

Mária: Tým, že ja som si celou touto šou prešla v roku 2016, vedela som, čo ju čaká. V tomto prípade to však bolo skôr o tom, čo čakalo nás. (smiech) Ja, ako jej tútor, som musela so Zoe absolvovať všetky skúšky, nácviky, stretnutia. A samozrejme, doma sme sa museli poctivo pripravovať, nakoľko Zoe tú skladbu nepoznala úplne dôkladne, iba tak bežne z počutia. Avšak stálo to za to, lebo Zoe mala z celého projektu úžasný zážitok a určite sa to zaradilo do takých tých kľúčových zážitkou jej života.

Gratulujeme k titulu tety. Teraz ste v pozícii radcu aj ako skúsena mamička. Aké sú vaše zásadné rady, ktoré by ste dali prvorodičom?

Mária: Ďakujem, ja som síce už 7-násobná teta len vďaka mojim súrodencom, a to radšej nepočítam deti z Maroškovej strany, ale každý nový prírastok do rodiny vždy veľmi poteší. Moja najzákladnejšia rada pre všetkých nových rodičov je – užite si každý jeden deň. Smejte sa s bábätkom, tancujte s ním, rozprávajte a nasávajte všetky pohľady a pritúlenia. Každá chvíľa je tu iba raz a verte mi, prebehne to strašne rýchlo. Ak by ste to zmeškali, budete to potom určite ľutovať.

Zdravá výživa detí… Existujú pre vás TOP TEN pravidlá?

Mária: Top Ten? To je asi trošku veľa. (smiech) Ja používam zdravý rozum a pozorujem. Samozrejme, že sa snažím dávať iba to najkvalitnejšie a podľa zaužívaných pravidiel a veku, ale každé dieťatko je úplne iné a ak by mu niečo vadilo, veľmi rýchlo na to prídem a vy určite tiež.

Ako máte rozdelené rodičovské roly?

Marián: Toto veľmi nemáme rozdelené. Každý robí to, čo treba a práve môže. Niekedy veziem deti do školy ja, niekedy Mária a o Rubenka sa vieme a aj musíme postarať tiež obaja úplne rovnako. Keď má Mária pracovné povinnosti mimo domu, je to na mne, a naopak.

Kto z vás je ten prísnejší rodič a kto má tendenciu rozmaznávať?

Marián: Všeobecne by som povedal, že prísnejšia je Mária. Najdôležitejšie však pri výchove je, aby rodičia držali spolu. Inak to nemá zmysel, hlavne tu nefunguje systém „dobrý a zlý policajt“. Deti sú odmalička veľmi vnímavé a ak by strana rodičov nebola v zásadných veciach jednotná, výchova sa s najväčšou pravdepodobnosťou nepodarí.

Zmenil sa nejak váš štýl výchovy s každým dieťaťom?

Marián: Nemyslím si. Je pravda, že Ruben prišiel osem rokov po narodení Zoe a na niektoré situácie si musíme spomínať, ale ide to veľmi rýchlo. Názor na výchovu a pravidlá máme stále rovnaký. Skôr si myslím že výzva bude aplikovať tieto zásady na tie staršie deti s ich pribúdajúcimi rokmi. Ale tešíme sa aj na to. (úsmev)

Next article