Skip to main content
Domovská stránka » Rodina » AKO SA ÚČINNE CHRÁNIŤ PRED OCHORENÍM?
Rodina

AKO SA ÚČINNE CHRÁNIŤ PRED OCHORENÍM?

Čo by ste mali vedieť, aby ste sa mohli chrániť pred ochorením a správne sa liečiť? A ktoré prípravky pomáhajú deťom aj dospelým a nemajú vedľajšie účinky?

Keď zaútočí chrípka, buďte pripravení

Horúčka, zimnica, bolesti svalov a kĺbov, únava. Milióny ľudí na celom svete sa chcú každoročne vyhnúť nepríjemným charakteristickým sprievodným znakom chrípky.

Čo pomáha v boji s chrípkovými ochoreniami? Je dobré posilňovať si imunitu, otužovať sa, hýbať sa a zdravo jesť. Okrem toho, je tu podporný homeopatický liek Oscillococcinum od spoločnosti Boiron.

Oscillococcinum užívané od prvých príznakov umožňuje skrátiť dĺžku ochorenia a zmierniť jeho príznaky.


Tento homeopatický liek však pomáha aj vtedy, ak už chrípku dostanete. Je to veľký bojovník proti chrípke, bojuje s ňou od prvých príznakov a čo je výborné – pomáha aj pri rozvinutých chrípkových stavoch. To všetko bez nežiaducich účinkov a liekových interakcií. Oscillococcinum preto môžu užívať aj deti, tehotné či dojčiace ženy, seniori, pacienti oslabení inými ochoreniami, pacienti s ochorením pečene a obličiek či ľudia s citlivým žalúdkom.

VEDELI STE, ŽE…

… človek infikovaný chrípkovým vírusom ho môže ďalej prenášať 24 hodín pred tým, ako sa uňho prejavia prvé príznaky?

… malé deti a staršie osoby môžu prenášať vírus chrípky až 14 dní po prvých symptómoch?

… malé deti v kolektíve sa ročne infikujú až 6x častejšie ako deti, ktoré sú doma?


Sirup Stodal kašeľ zdolal

Vedeli ste, že keď kašleme, je to vlastne obranný reflex nášho organizmu?

Nie je kašeľ ako kašeľ. Niekto môže kašľať takpovediac nasucho, iný má zase vlhký kašeľ a kašle produktívne. Suchý typ kašľa je dráždivý, mimoriadne nepríjemný až bolestivý a veľmi vyčerpávajúci. Ani keď trvá dlho, neprináša postihnutému žiadnu úľavu. Pri vlhkom kašli sa z priedušiek odstraňujú nežiaduce sekréty, ktoré vznikli pôsobením vírusov alebo mikróbov. Vlhký kašeľ dýchanie uvoľňuje, a tým pomáha celkovej regenerácii organizmu.

Okrem toho, že poznáme spomínané dva typy kašľa, vieme aj to, že kašeľ sa môže v priebehu ochorenia meniť. Na začiatku môže byť suchý a dráždivý, ku koncu vlhký a produktívny. Kašeľ sa dokonca dokáže meniť aj počas dňa – ráno môže byť suchý a večer vlhký, alebo aj naopak. Čím je kašeľ suchší, tým je to pre pacienta horšie a naopak, čím je vlhkejší, tým je to pre postihnutého ľahšie. Vlhkému kašľu sa teda netreba brániť.

AKO ZMIERNIŤ TRÁPENIE SO SUCHÝM A VLHKÝM KAŠĽOM?

Francúzska spoločnosť Boiron pozná odpoveď: je to sirup Stodal na všetky typy kašľa. Tento homeopatický liek obsahuje 12 účinných látok, ktoré pomáhajú pri rôznych druhoch kašľa. Stodal je vhodný pre deti aj dospelých. Nespôsobuje ospalosť ani tráviace ťažkosti. Všetko o užívaní sa dozviete v písomnej informácii pre používateľa.Prečítajte si tiež: AJ TY V IT: AKO MOTIVOVAŤ A PODPOROVAŤ DIEVČATÁ A ŽENY V IT OBLASTI?

Next article