Skip to main content
Domovská stránka » Rodina » 4 NAJČASTEJŠIE CHYBY, KTORÉ ROBÍME V STAROSTLIVOSTI O POKOŽKU MALÝCH DETÍ
Rodina

4 NAJČASTEJŠIE CHYBY, KTORÉ ROBÍME V STAROSTLIVOSTI O POKOŽKU MALÝCH DETÍ

Prírodná kozmetická starostlivosť od úplného začiatku

Nášmu dieťatku chceme už od jeho narodenia dať to najlepšie. A to vrátane starostlivosti o jeho jemnú pokožku. Je ale viac vždy lepšie?

Vedeli ste, že pokožka novorodencov je až päťkrát tenšia, ako pokožka dospelých? Jej jemnosť a zatiaľ ešte nedostatočne vyvinutá vlastná obranyschopnosť ju robí veľmi citlivou voči všetkému, s čím príde do kontaktu. A keď sa jej niečo nepáči, môže zareagovať začervenaním, ekzémom, alebo dehydratáciou.

Uľaviť jej môžete správnou starostlivosťou a pomocou čisto prírodných produktov. Mamičkami najodporúčanejšia detská značka Weleda vyvinula v spolupráci s pôrodnými asistentkami nechtíkový detský rad, v ktorom nájdete všetky potrebné produkty, s ktorými sa vyhnete chybám.

O ktoré najčastejšie chyby vlastne ide?

1. Volíme príliš veľa ošetrujúcich produktov

V dobrej viere plníme nákupné košíky celým arzenálom kozmetických výrobkov, ktoré sľubujú, že budú naše dieťatko rozmaznávať od hlavy až po päty. Pokožke malého bábätka ale príliš látok, najmä syntetického pôvodu, neprospieva. A to hlavne v prvých mesiacoch. Na jeho pokožku nemusíte aplikovať najrôznejšie krémy, bohato vám postačí neparfumovaný olejček, ktorým pokožku  upokojíte, hydratujete a dodáte jej potrebné živiny. Nechtíkový dojčenský olej od Weledy je vhodný ako na bežnú starostlivosť (ideálne po kúpeli), tak aj na šetrné čistenie v oblasti plienok, či na jemnú masáž dojčaťa.

2. Kúpeme veľmi často

S myšlienkou, že čistota hlavne malých bábätiek je veľmi dôležitá, kúpeme novorodencov až príliš často. Pritom spočiatku jeden kúpeľ týždenne bohato stačí, zvyšné dni pokožku bábätka len utierame navlhčeným flanelom, alebo látkovou plienkou. Voda by mala mať príjemnú teplotu 37° C a môžete do nej pridať výživný neparfumovaný olejček – napríklad zmes sezamového a mandľového oleja v Nechtíkovom dojčenskom kúpeli Weleda, ktorý detskú pokožku zvláčni.

3. Používame dráždivé krémy proti zapareninám

Zapareniny v oblasti plienok nie sú ničím ojedinelým. Pretože je pokožka bábätiek bolestivo podráždená, vyhýbajte sa parfumovaným krémom a konzervačným látkam. Spoľahlivú úľavu jej poskytne Nechtíkový krém na zapareniny Weleda a to vďaka svojim hojivým a antibakteriálnym účinkom, lanolínu a oxidu zinočnatému. Plienku potom meňte každé dve hodiny a tiež niekoľkokrát za noc.

4.  Nevenujeme dostatok pozornosti starostlivosti o zúbky

Keď deti rastú a začnú im rásť aj prvé zúbky, môžeme zaváhať, kedy sa o ne začať starať. Verte, že najlepší čas je hneď, ako sa prvý zúbok ukáže. Dôležité je aj vypestovať v deťoch k pravidelnému čisteniu kladný vzťah, preto sa z tejto povinnosti snažte vytvoriť príjemný a chutný rituál. Detský zubný gél Weleda vonia po fenikle a mäte a neobsahuje nič, čo by dieťatku mohlo v prípade prehltnutia uškodiť.

V nechtíkovom rade Weleda nájdete aj ďalšie ošetrujúce produkty. Objavte ich tu.

Next article