Skip to main content
Domovská stránka » Kariéra » ZÁBAVNÁ PRÁCA V ZODPOVEDNOM PRAZDROJI
Kariéra

ZÁBAVNÁ PRÁCA V ZODPOVEDNOM PRAZDROJI

V spolupráci so spoločnosťou Plzeňský Prazdroj
V spolupráci so spoločnosťou Plzeňský Prazdroj

Hľadáte prácu, ktorá vás bude baviť, a zároveň je pre vás dôležitý zodpovedný prístup k životnému prostrediu? Potom zamierte do Plzeňského Prazdroja Slovensko, ktorý sa dlhodobo zameriava na ochranu prírodných zdrojov a prichádza s inováciami, ktoré vedú k úspore energií, emisií alebo vody.

Je naše pivo pripravené na budúcnosť? Náš zlatistý mok plný chuti chceme prinášať aj dalším generáciám.

V pivovare Šariš spotrebujú pri výrobe piva o takmer tretinu menej vody než pred desiatimi rokmi a o štvrtinu menej energie než pred piatimi rokmi. Pivovar má tiež cieľ znížiť emisie CO2 o 20 % do roku 2021 v porovnaní s rokom 2016. Každoročne preto investujú do nových technológií a obmieňajú pätinu vozového parku. Staršie vozidlá nahrádzajú novými, ktoré spĺňajú normu EURO6 – majú teda najmenšiu mysliteľnú uhlíkovú stopu pri súčasnom stave technológií. Emisie sa pivovar snaží znižovať aj prechodom na tankové pivo zo sudového v prevádzkach. Cisterna je totiž efektívnejšia ako automobil, ktorý medzi sudmi vozí veľa vzduchu. 

„Dlhodobo sa usilujeme o minimalizáciu dopadov nášho podnikania na životné prostredie a snažíme sa šetrne nakladať so surovinami. Rovnako zodpovedne sa staviame k obalom. Pivovarníctvo je odvetvím, ktoré slúži ako dobrý príklad pre obalovú udržateľnosť. Až 46 % našich obalov je vratných a znovu použiteľných. Všetky naše obaly sú zároveň recyklovateľné,“ hovorí Monika Matyáštíková, manažérka firemnej zodpovednosti Plzeňského Prazdroja. 

Možnosť zapojiť sa do ochrany prírody majú tiež priamo zamestnanci pivovaru. „Ponúkame širokú škálu dobrovoľníckych aktivít, do ktorých sa počas roka zapája veľké množstvo zamestnancov. Taktiež prichádzame s programami, ktoré sú zamerané na ich rozvoj a podporu, či už sú to Dni zdravia, školenia na zvládanie stresu, alebo možnosť cvičenia. Snažíme sa tiež vychádzať v ústrety ich potrebám, aby čo najlepšie mohli skĺbiť svoj osobný a pracovný život. Na pozíciách, kde je to možné, umožňujeme prácu z domu, čo spolu s priateľskou atmosférou, ktorá u nás panuje, naši zamestnanci oceňujú najviac,“ dodáva Ivana Pavlíčková, manažérka pre riadenie talentov. 

Next article