Skip to main content
Domovská stránka » Kariéra » ZA ÚSPECHOM FIRMY STOJÍ VŽDY SPOKOJNÝ ZAMESTNANEC
Kariéra

ZA ÚSPECHOM FIRMY STOJÍ VŽDY SPOKOJNÝ ZAMESTNANEC

Článok vznikol v spolupráci s:
Článok vznikol v spolupráci s:

Pri hľadaní zamestnania už ľudia dávno nepozerajú len na výšku platu. Oveľa dôležitejší je prístup firmy k potrebám zamestnanca v rámci jeho životnej situácie. Ak chcete prácu, v ktorej budete obklopení super ľuďmi, odborníkmi a budete mať istotu, že vás o ňu nepripraví ani náročnejšie obdobie či už vo svete alebo v súkromí, Kaufland je pre vás tým správnym miestom.

Práve ľudia sú základným elementom každej spoločnosti, ktoré z nej robia to, čím je. Veď už odpradávna platí, že za každou úspešnou firmou stojí spokojný zamestnanec. Ako sa snaží vyjsť v ústrety ich potrebám spoločnosť Kaufland alias TOP ZAMESTNÁVATEĽ ROKA 2021?

Dynamický kolektív, lákavé finančné ohodnotenie či benefity v podobe služobného auta a mobilu sú frázy, ktoré nájdete v bežných pracovných ponukách. No v Kauflande pripisujú veľkú dôležitosť najmä vyváženému pomeru medzi pracovným a osobným životom, kvalitnému a zároveň príjemnému pracovnému prostrediu, a v neposlednom rade kariérnemu rastu. Práve takzvaný „work-life balance“ naberá každým rokom na dôležitosti a patrí medzi priority aj tohto obchodného reťazca.

Aké majú voľné pracovné pozície v Kaufland?

Keďže životné tempo sa líši od človeka k človeku, Kaufland ponúka svojim zamestnancom možnosť práce aj na skrátený úväzok, vďaka ktorému si zamestnanci môžu ešte jednoduchšie prispôsobiť pracovné povinnosti s rodinou a nájsť si čas aj na svoje záujmy.

„Počet kolegov na skrátený úväzok neustále rastie a aktuálne ho využíva až 38 % z nich, a to aj na vedúcich pozíciách,“ približuje Karin Marková, vedúca oblasti ľudských zdrojov, Kaufland Slovensko.

Túto formu pracovného úväzku ocenili zamestnanci najmä počas pandémie, kedy zvládnuť prácu, rodinu a dopriať si aj zaslúžený oddych bolo naozaj náročné. Flexibilná pracovná doba a možnosť práce z domu, ktorú Kaufland zamestnancom ponúka, len potvrdzuje, že skĺbenie pracovného a osobného života je pre nich samozrejmosťou.

„Rôznorodosť je pre nás kľúčom úspechu. Preto vytvárame také podmienky na prepojenie práce a osobného života, aby zamestnanci v rôznych životných situáciách cítili našu podporu,“ hovorí Karin Marková.

To platí aj o prepojení práce s rodičovstvom. Aj keď v súčasnosti sa o deti v mnohých pároch stará mužská polovička, stále je to väčšinou žena, ktorá musí zladiť svoje pracovné a rodinné povinnosti. To však nie je v Kauflande prekážkou, a to dokonca ani pri postupe na riadiace pozície. V roku 2020 tu tvorili ženy 46 % vedúcich pracovníkov, pri vyššom manažmente dokonca presne 50 %.

Je teda úplne jedno, či ste mamičky viacerých ratolestí alebo čerství absolventi vysokých škôl. Stačí mať silnú motiváciu posúvať sa kariérne vpred a Kaufland vám na to pripraví perfektné podmienky.

„Mnohí naši kolegovia sa práve z pozície pracovníka prevádzky obchodu alebo logistiky vypracovali na vedúce pozície, vrátane vedúceho predajne“ hovorí Karin Marková.

Skvelým príkladom je príbeh Adriany Maňurovej, ktorá sa stala vedúcou predajne po 17 mesiacoch od svojho nástupu. Zapojila sa do Leadership programu, v ktorom Kaufland pod dozorom skúsených mentorov pripravuje svojich zamestnancov na manažérske pozície. Po jeho skončení môžu prevziať svoje vlastné oddelenie, alebo sa stať špecialistmi pre oblasť, ktorú si vyberú.

„Naša spoločnosť chce svojimi benefitmi zamestnanca a jeho prácu oceniť, motivovať ho a tiež budovať jeho pozitívny vzťah k firme,“ dodáva Karin.

Tak čo, pridáte sa k spokojným zamestnancom Kauflandu aj vy?

Autor: PR článok

Next article