Skip to main content
Domovská stránka » Kariéra » V PROGRAME SA MI KOLEGOVIA VŽDY SNAŽILI POMÔCŤ A POVZBUDIŤ MA
Kariéra

V PROGRAME SA MI KOLEGOVIA VŽDY SNAŽILI POMÔCŤ A POVZBUDIŤ MA

ZUZANA BENKOVIČOVÁ

manažérka obchodnej prevádzky TESCO a absolventka programu Mladý líder

Spoločnosť TESCO je jednou z najväčších maloobchodných spoločností, ktorá sa zameriava na predaj potravinového i nepotravinového sortimentu, prevádzkuje vlastný internetový obchod, čerpacie stanice, poskytuje služby v oblasti telekomunikácií a financií. V roku 2021 získalo 3.miesto v ankete Najzamestnávateľ v kategórii Obchod a služby a 89 % kolegov  vnima Tesco ako skvele miesto na prácu. 

Absolventské programy Mladý líder pre supermarkety a Distribučné centrum, ktoré sú pod záštitou spoločnosti Tesco, pomáhajú absolventom vysokých škôl získať svoje vysnívané zamestnanie aj bez zbytočného stresu z toho, že nemajú dostatok skúseností. Vďaka niekoľkomesačnému tréningu tak môžu preskúmať vzrušujúci svet maloobchodného podnikania a učiť sa od najlepších lídrov. A čo na program hovorí jedna z jeho absolventiek?

Prečo ste sa rozhodli do programu Mladý líder prihlásiť a ako prebiehal?

Ako študentka som v Tesco hypermarkete brigádovala a moji kolegovia mi o programe Mladý líder hovorili s takým nadšením, že som sa rozhodla do neho prihlásiť.

V tej dobe som študovala vysokú školu s potravinárskym zameraním a v tomto sektore som sa chcela uplatniť aj po skončení školy. Vôbec som nečakala, že program dotiahnem až do zdarného konca, no opak bol pravdou a ja som momentálne čerstvá manažérka jedného zo supermarketov Tesco.

V rámci programu som mala možnosť spoznať chod viacerých maloobchodných prevádzok a vyskúšať si rôzne zastupujúce funkcie, vďaka čomu som získala užitočné informácie, poznatky, ale aj zážitky.

Aká bola vaša skúsenosť so školiteľmi a kolegami?

Mala som úžasného šéfa tímu a všetci moji kolegovia sa mi vždy snažili pomôcť a predať svoje skúsenosti. Boli ohľaduplní, milí a naučili ma všetko podstatné, čo som pre svoju budúcu pozíciu potrebovala. Dokonca mi pomáhali aj v ťažších obdobiach, kedy ma podržali a povzbudili. Aj vďaka tomu som dnes takou manažérkou, akou som.

Odporučili by ste program aj ďalej?

To určite. Je to super skúsenosť pre všetkých mladých ľudí, ktorí chcú predviesť svoje zručnosti a svoju cieľavedomosť v praxi. Stačí len ukázať, čo v nich je, že dokážu viesť ľudí a byť pevným bodom pre celý tím. Naozaj je to skvelá možnosť, ako sa zamestnať.

Aké sú vaše kariérne plány do budúcna?

Keďže som ešte len prednedávnom postúpila vyššie a na novú prevádzku, tak momentálne sa chcem venovať práve jej tak, aby dosahovala čo najlepšie výsledky. Ale určite by som si v budúcnosti chcela vyskúšať aj pozíciu manažéra alebo riaditeľa vyšších formátov, hypermarketov.

Next article