Skip to main content
Domovská stránka » Kariéra » ÚSPECHOM TECHNOLOGICKÉHO PODNIKU JE PRIPRAVENOSŤ ZAMESTNANCOV NA ZMENU
Kariéra

ÚSPECHOM TECHNOLOGICKÉHO PODNIKU JE PRIPRAVENOSŤ ZAMESTNANCOV NA ZMENU

V spolupráci so spoločnosťou Brose
V spolupráci so spoločnosťou Brose

Spoločnosť Brose už viac ako 100 rokov patrí medzi popredných spolutvorcov budúcnosti automobilu. Ich výrobky zvyšujú komfort, bezpečnosť a hospodárnosť vo vozidle. Do skupiny patrí aj slovenská pobočka so sídlom v Prievidzi, ktorá spustila výrobu v roku 2016. 

Dôvodom úspechu Brose ako technologického podniku je pripravenosť zamestnancov na zmenu. Pružnosť a dynamika sú potenciálom, ktorý dôsledne prenášajú do pracovného prostredia, v ktorom sa pracovníci rozvíjajú adekvátne ich schopnostiam a úlohám. Od zamestnancov, ktorým prostredníctvom pestrého balíka služieb vytvára Brose motivujúce pracovné prostredie, očakáva veľkú angažovanosť.

Na benefity, ale aj výzvy, ktoré prináša práca v medzinárodnej firme, v čom je dôležitá firemná kultúra a celková identita spoločnosti, pre ktorú pracujú, sme sa opýtali jej dvoch zamestnancov, Martina Bileka a Vladimíra Táborského. 

Martin Bilek, testovací inžinier vo vývojovom centre

Do Brose nastúpil vo februári 2018 na pozíciu koordinátora prototypov. „Videl som to ako príležitosť naučiť sa niečo nové, keďže práve toto odvetvie v rámci automobilového priemyslu bolo pre mňa neprebádaným. Netýkalo sa to len samotnej práce, ale aj finálneho produktu, etablovania nového oddelenia, ktoré som vnímal ako výzvy,“ hovorí Martin.

Ako koordinátor pracoval rok a pol. Potom sa mu naskytla príležitosť a zároveň ďalšia výzva pracovať na pozícii testovacieho inžiniera. Keďže sú všetky testy v rámci rozbehu oddelenia nové, dosť podstatnú časť trávi spolu s kolegami nastavovaním testov a zariadení, kde sledujú priebeh procesu. S tým je spojené aj plánovanie ďalších testov, zariaďovanie potrebných nástrojov či update už súčasne prebiehajúcich testov. 

„Svoju prácu mám rád najmä preto, že je to práca v medzinárodnej spoločnosti a v rámci rôznych oddelení. Pracujem v príjemnom kolektíve, v ktorom sa navzájom podporujeme. Samozrejme, každý rád pracuje vo firme, ktorá je známa a má dobré referencie,“ dodáva Martin. Spoločnosť Brose ponúka pre zamestnancov aj viaceré výhody a benefity, ktoré boli jedným z dôvodov, prečo som sa v Brose chcel zamestnať. 

Vladimír Táborský, procesný inžinier na oddelení výroby elektromotorov 

V spoločnosti Brose začal pracovať v roku 2017 ako nastavovač výrobných strojov a zariadení. Zaujal ho inzerát, v ktorom Brose ponúkalo pracovné pozície so zodpovednosťou, čo sa mu páčilo, pretože má rád prácu, kde je potrebné premýšľať. „Rovnako bol pre mňa zaujímavý rozhovor priamo s pánom riaditeľom spoločnosti Brose, kedy som zistil, že to myslí úprimne nielen s firmou, ale aj s regiónom,“ spomína Vladimír a dodáva: „Príležitosť som videl aj v tom, že sa dostanem k novým technológiám, novým pracovných postupom, čo pre mňa predtým nebolo možné.“ 

Vladimír od októbra 2019 pracuje na pozícii procesného inžiniera. Najviac oceňuje to, že má možnosť podieľať sa na riešení problémov a teší ho, keď problémy dokáže vyriešiť. „Firemná kultúra je dôležitá asi pre každého. Ja osobne mám rád presné postupy, jasne určené pravidlá a inštrukcie, keď každý presne vie, čo má robiť, aký zvoliť postup, a to sa mi na tom celom páči,“ vyznáva sa Vladimír. 

Brose je firma, ktorá splní to, čo sľúbi. A pokiaľ človek chce, môže dosiahnuť skvelé výsledky a postúpiť kariérne rovnako, ako sa to podarilo Vladimírovi. 

„Rád prijímam výzvy a Brose mi dáva príležitosť na rast, čo si veľmi cením,“ dodáva na záver Vladimír. 

Next article