Skip to main content
Domovská stránka » Kariéra » ODŠTARTUJ SVOJU KARIÉRU UŽ POČAS ŠTÚDIA
ADVERTORIAL

Mnoho firiem ponúka stáže, pri ktorých študenti robia kompromis medzi tým, či si chcú dobre zarobiť, alebo získať relevantné skúsenosti, ktoré im pomôžu naštartovať kariéru. Častokrát si z týchto dvoch možností vyberajú práve zárobok. Keďže spolufinancujú svoje štúdium na vysokej škole a chcú tiež dosiahnuť určitú finančnú nezávislosť od rodičov.

Ako by však mala vyzerať stáž budúcnosti, ktorá bude tou správnou alternatívou pre študentov a firmy? Lidl plánuje na začiatku roku 2020 predstaviť nový stážový program pre študentov VŠ. Ten bude prepájať potreby študentov, zamestnávateľa aj trhu. „Už roky u nás veľmi dobre funguje platená stáž na centrále spoločnosti i v logistických centrách, vďaka ktorej získavame šikovných študentov. Momentálne už máme z bývalých stážistov desiatky kolegov. To bolo dôvodom prečo sme sa rozhodli ešte viac investovať do tohto programu a spraviť z neho bezkonkurenčný štart kariéry študenta,“ uviedla Zuzana Baloghová, vedúca HR úseku Lidl Slovenská republika. 

RELEVANTNÉ SKÚSENOSTI ZÍSKANÉ PRAXOU

Lidl bude v rámci obnoveného programu ponúkať platenú stáž, počas ktorej bude študent vykonávať odbornú prácu na danom oddelení a tak získavať relevantné skúsenosti. Naviac mu bude počas pracovného času poskytnutý kurz nemeckého jazyka spolu s balíkom rozvojových aktivít prebiehajúcich formou workshopov či teambuldingov. Toto všetko je zásadnou prípravou pre ich budúcu prácu. 

VÝCHOVA BUDÚCICH ZAMESTNANCOV

„Stážistom chceme ponúknuť počas našej spolupráce odbornú prax a rozvoj. Chceme aby získali potrebné skúsenosti a pracovné návyky ešte pred tým ako ukončia vysokoškolské štúdium. Zároveň im narozdiel od iných zamestnávateľ garantujeme každoročné navýšenie mzdy. Radi by sme získali tie najlepšie talenty, ktorú chcú na sebe pracovať. My im dáme to, čo študent počas vysokej školy potrebuje. Pri vzájomnej spokojnosti zároveň naplníme spoločný cieľ stáže – vychovať si budúcich zamestnancov, aby po jej ukončení a po ukončení štúdia pokračovala ich kariéra v Lidli na TPP.

,,Takto postupne vychováme ďalšiu generáciu nových kolegov do nášho tímu,“ dodala Zuzana Baloghová. Tento stážový program tak rieši aj otázku uplatnenia absolventov po vysokej škole. Rovno prepája teóriu s často chýbajúcou praxou. Spolu s atraktívnym finančným ohodnotením Lidl predstavuje silný stážový program, kde študent neťahá za kratší koniec.

Next article