Domovská stránka » Kariéra » MOMA: NAUČILA SOM SA PRACOVAŤ POD TLAKOM
Kariéra

MOMA: NAUČILA SOM SA PRACOVAŤ POD TLAKOM

Foto: Martina Horňáková alias Moma

MARTINA HORŇÁKOVÁ ALIAS MOMA

Martina Horňáková alias Moma je známa youtuberka a influencerka, ktorú sledujú desiatky tisíc ľudí. Svoju followerskú základňu vybudovala aj vďaka svojmu cestovnému, módnemu a kozmetickému kanálu Moma, kde sa však vyjadruje aj k vážnejším témam.

Ste veľmi mladá a zároveň veľmi úspešná vo všetkom, čo robíte. Vplýva váš úspech na vašu psychiku? Ako sa s tým všetkým vyrovnávate?

V prvom rade, ďakujem. Čo sa týka „psychických následkov“, áno, jednoznačne som sa musela naučiť pracovať pod tlakom, tak ako väčšina ľudí, ktorí podnikajú či majú svoj biznis. A samozrejme, často sa to odráža aj na mojej psychickej pohode, resp. nepohode. Riešením je naučiť sa s tým vedome pracovať a zlepšovať to.

Máte nejaké zvyky, návyky, rituály, ktoré vám pomáhajú vysporiadať sa so stresom?

Určite sa snažím udržiavať vo forme, nakoľko sa potrebujem cítiť dobre vo svojom tele, a to ide ruka v ruke s psychikou. Rada čítam, venujem sa vedomému usmerňovaniu mojich myšlienok a taktiež sa z času na čas poriadne zo všetkého nahlas vyplačem, pretože mám pocit, že vypúšťanie všetkých nazbieraných emócii je rovnako potrebné. Avšak fyzická aktivita a trávenie času s mojím najbližším okolím, sú pre mňa najkľúčovejšie.

Mať toľko rozrobených projektov a businessov vyžaduje veľa sebadisciplíny. Aké sú vaše tipy a triky? Ako a čím sa motivujete?

Tu sa opäť budem opakovať, ale je to fyzická aktivita. Ak dokážem presvedčiť svoju hlavu vo fitku, že zvládnem poslednú sériu s najťažšími váhami, tak to potom dokážem uplatniť aj v pracovnom živote. Vôbec to nie je jednoduché, pretože po 10-tich rokoch v mojej práci sa často ocitnem na mieste, kde ta motivácia ide ťažšie, resp. vyhorím. Vtedy mi pomáha dať si na pár dní nútené voľno, a potom do toho zase vhupnem s entuziazmom.

Jeden z vašich projektov „Girls Gone Wild“’ je zameraný na feminizmus a ženské témy. Čo tým chcete dosiahnuť a čo vás k tomu viedlo v prvnom rade?

Medzi ženami chýba súdržnosť a vzájomné podporovanie sa. Chcem ukázať, že nie sme si navzájom konkurenciou, ale môžeme pomáhať jedna druhej. Taktiež mi na Slovensku chýbal ženský movement, komunita, ktorá má perspektívu rozvíjať sa ďalej a šíriť túto myšlienku.

Máte naplánované ešte nejaké projekty do budúcna?

Mám a je ich dosť. Dokonca ma niektoré z nich až desia, čo je pre mňa ešte väčšia motivácia, naplniť ich na 110 %. V každom prípade, keďže ešte ani jeden z nich neuzrel svetlo sveta, nebudem o tom viac hovoriť. Momentálne sa sústredím aj na úspešné dokončenie ďalších produktov z mojej kozmetickej línie, ktoré idú do predaja už túto jeseň.

Ďalší článok