Skip to main content
Domovská stránka » Kariéra » LIDL: DIVERZITA A INKLÚZIA NIE SÚ U NÁS LEN PRÁZDNE SLOVÁ
Kariéra

LIDL: DIVERZITA A INKLÚZIA NIE SÚ U NÁS LEN PRÁZDNE SLOVÁ

Článok vznikol v spolupráci s:
Článok vznikol v spolupráci s:

ZUZANA BALOGHOVÁ

Head of people processes
Lidl Slovenská republika v.o.s.

Koho v súčasnosti hľadáte do svojich zamestnaneckých radov?

Vďaka skvelej práci našich viac ako 6 000 kolegýň a kolegov, ako aj priazni našich zákazníkov, neustále rastieme v rámci celého Slovenska. To nám dáva možnosť mať neustále otvorené nové pracovné pozície, či už v oblasti predaja, logistických centier, ale aj v centrále v Bratislave. Lidl je skvelé miesto, kde môžete svoju kariéru začať, rozvíjať aj z nej odísť na zaslúžený odpočinok. Do našej spoločnosti prijmeme tých, ktorí majú radi dynamiku a nuda je ich najväčší nepriateľ. Získajú stabilnú prácu v rámci celého Slovenska, čo je dôležitým atribútom v každej dobe, výbornú mzdu a mnoho zaujímavých benefitov, ktoré si sami vyberú z interného benefitného portálu podľa ich preferencie, vo výške 250 eur ročne.

Majú u vás ženy rovnaké uplatnenie a možnosť profesijného rastu ako muži?

U nás považujeme rovnaké odmeňovanie a možnosti rastu za samozrejmosť a vážime si prácu oboch pohlaví rovnako. O tom svedčí aj fakt, že 49 % manažérskych pozícií zastávajú práve ženy. Celkovo sa téme diverzity a inklúzie v ostatných mesiacoch intenzívne venujeme, z čoho vyplynula aj naša kampaň „Rôzni = Rovní“. Tá má za úlohu aktívne oslovovať tému rovnakých platových možností, keďže v tejto téme má aj Slovensko, bohužiaľ, ešte stále rezervy.

Ponúkate aj iné možnosti než prácu na plný úväzok?

Áno, ak nám to prevádzka umožňuje, robíme to radi. Hoci sme tento nástroj primárne smerovali na ženy, najmä po návrate z materskej či rodičovskej dovolenky, vidíme rastúci trend a záujem aj u mužov. Tento model sa osvedčuje aj v životných situáciách, kedy je potrebná flexibilita z iných dôvodov. Práve v rámci predajní a logistických centier máme širokú ponuku skrátených úväzkov, dokonca sme otvorili aj ponuky výhradne víkendovej práce. Máme tiež niekoľko študentských programov, v rámci ktorých sa dá skĺbiť štúdium s dobrým zárobkom aj získaním relevantnej praxe.

Akými aktivitami sa snažíte podporovať diverzitu a inklúziu na pracovisku?

Výborným príkladom sú naše zamestnanecké programy starostlivosti. Takzvané benefity má napríklad predavač/ka – pokladník/čka úplne rovnaké ako generálny riaditeľ. Nerobíme rozdiely na základe rodinného stavu, či má päť detí, alebo ani jedno. Máme tiež nastavené transparentné a férové pravidlá pre výberový proces. Na pozície si vyberáme najlepšieho kandidáta či kandidátku, s najlepším predpokladom uspieť na pracovnej pozícii.

Ja sama som sa stala taktiež ambasádorkou pre diverzitu v našej spoločnosti, čo je pre mňa v prvom rade veľká česť a zároveň zodpovednosť. Som odhodlaná venovať sa tejto téme naozaj naplno, aby každý v Lidli i mimo neho si mohol byť istý, že diverzita a inklúzia nie sú u nás len prázdne slová. Mojím cieľom je, aby sa táto téma prenášala do každodenného života nás všetkých. Chcem, aby sa všetci cítili dobre a mali vhodné pracovné prostredie. Mojou víziou je diverzita ako súčasť nášho DNA.

Benefity sú rozdelené do viacerých kategórií:

• na podporu zdravia

• rodiny

• kultúry

• poukážky na výhodný nákup

• obľúbený Lidl Merch a ostatné benefity

• a tiež možnosť premeniť svoje body na pomoc a pomôcť tak druhým

O ktoré benefity mali zamestnanci Lidl doteraz najväčší záujem?

• Na prvom mieste sa umiestnil poukaz do siete kníhkupectiev,
• za ním Lidl poukážka,
• na treťom mieste poukaz na nákup v zľavovom portáli,
• obľube sa tešil aj balíček jednorazových rúšok či lístky do kina.

Lidl ohľadom benefitov aktuálne spolupracuje s deviatimi dodávateľmi. Okrem benefitného portálu ponúka aj viaceré iné benefity, ktoré zamestnanci dostávajú automaticky ako napr. narodeninový či vianočný balíček, vitamínový balíček, zľavy u partnerov Lidl a iné.

Next article