Skip to main content
Domovská stránka » Kariéra » DM: SME VIAC AKO ZAMESTNÁVATEĽ, SME JEDEN TÍM
Kariéra

DM: SME VIAC AKO ZAMESTNÁVATEĽ, SME JEDEN TÍM

Článok vznikol v spolupráci s:
Článok vznikol v spolupráci s:

ZUZANA VINKLEROVÁ

členka vedenia a vedúca rezortu Spolupracovník (HR)

S členkou vedenia dm-drogerie markt GmbH & Co. KG a vedúcou rezortu Spolupracovník (HR) sme sa rozprávali o tom, ako ovplyvnila pandémia chod ich drogérií, ale aj o plánoch do budúcna či hodnotách spoločnosti. Viac sa dočítate v rozhovore so Zuzanou Vinklerovou.

Keď sa obzrieme späť, ako pandémia zasiahla do života vašej spoločnosti?

Patriť do kategórie obchodov, ktoré ostali otvorené, sa zdá byť na prvý pohľad ako výhra, pretože sa nemusíte zamýšľať nad tým, že keď nebudú tržby, budete musieť prepúšťať. Keď sa však na to pozriete z inej strany, zabezpečiť plynulý chod obchodu, keď mnohé kolegyne pre zatvorené škôlky a školy ostali doma, nie je až také jednoduché a najmä v čase neistoty, kedy sa prijímali opatrenia zo dňa na deň. Práve v tomto ťažkom období sa prejavila súdržnosť a tímovosť našich spolupracovníkov. Mnohé kolegyne sa presúvali v rámci či mimo mesta na iné predajne, aby pomohli zabezpečiť plynulý chod predajní.

Je známe, že vzdelávanie vo vašej spoločnosti hrá dôležitú rolu. Boli ste nútení zrušiť všetky aktivity?

Práveže naopak! Inovácie, ktoré sme mali naplánované, pandémia len urýchlila. Zaviedli sme novú vzdelávaciu platformu a presunuli vzdelávacie aktivity do online sveta. Kolegovia z administratívy majú notebooky, kolegovia z predajní majú pridelené smartfóny a okrem práce ich využívajú aj k vzdelávaniu. Webináre sa stali bežnou súčasťou tak odborného, ako aj osobnostného rozvoja. Posilnili sme aktivity zamerané na duševné zdravie a prevenciu, pripravili prednášky so zaujímavými osobnosťami. Cez Záchrannú sieť môžu spolupracovníci využiť bezplatné poradenstvo a individuálnu pomoc sme poskytli cez grantový program Chceme si pomáhať.

Ako vyzerá návrat späť do pracovného života?

V čase šírenia nákazy sme prijali opatrenia na jej minimalizovanie, zvýšili dezinfekciu na pracoviskách, vybavili spolupracovníkov rúškami a respirátormi, inštalovali UV-C zariadenia. Podnietili sme reorganizáciu pracovných zmien, digitalizovali sme všetko, čo sa dalo a v digitalizácii pokračujeme ďalej. Práca z domu a stretnutia v Teamsoch sa stali bežnou súčasťou pracovného života. Zodpovednosť za návrat do kancelárií a kombináciu s HO sme prenechali jednotlivým tímom. Plošné rozhodnutia by nemali význam. Online má však aj svoju tienistú stránku, takže našu pozornosť sústreďujeme na posilnenie tímového ducha cez rôzne aktivity.

Čo plánujete do budúcna?

Sme viac ako len obchod, ktorý predáva zubnú pastu a rúž, #udržateľnosť sa stala dôležitou súčasťou nášho vnímania a pretavujeme ju nielen do vzdelávacích aktivít, ale aj aktivít, ktoré zastrešujeme v rámci dobrovoľníctva. Budeme nielen poukazovať na problémy spôsobené zmenou klímy, ale sa aj podieľať na jej udržaní.

U nás majú dvere otvorené všetci tí, ktorí žijú obdobnými hodnotami a od práce očakávajú viac ako len presné zadania a postupy.

Pozn. Prečo Spolupracovník a nie HR?

Pretože u nás je na prvom mieste spolupráca a záujem o človeka, či už sa o prácu v dm uchádza, nastupuje alebo tu pracuje. Vieme, že za úspechom firmy stoja naši ľudia.

Next article