Skip to main content
Domovská stránka » Kariéra » ČERSTVÍ ABSOLVENTI AJ UCHÁDZAČI BEZ PRAXE MAJÚ V KARIÉRE DVERE OTVORENÉ
Kariéra

ČERSTVÍ ABSOLVENTI AJ UCHÁDZAČI BEZ PRAXE MAJÚ V KARIÉRE DVERE OTVORENÉ

1. Uchádzačom o prácu ponúkate, aby u vás naštartovali svoju keriéru. Čo si pod tým môže potenciálny záujemca predstaviť?

V našom mladučkom „SSC-éčku“ si každý príde na svoje. Možnosti rozvoja a sebarealizácie máme naozaj bohaté a uchádzači si môžu vybrať, či sa vydajú po dráhe finančnej, technickej alebo jazykovej, prípadne pre tých najodvážnejších máme pozície s kombináciou všetkých týchto aspektov.

Snažíme sa už od prvého kontaktu nájsť v uchádzačoch talent, niečo výnimočné, čím prispejú do nášho výnimočného projektu. Na oplátku im ponúkame prácu v dynamickom kolektíve, so skvelými kolegami, ktorí ich každý deň dokážu obohatiť cennými poznatkami. A my zase vítame inovácie, ktoré k nám dokážu mladí ľudia priniesť. Čerství absolventi aj uchádzači bez praxe majú u nás dvere otvorené. Pre nás je dôležitý správny prístup. S ním je totiž možné dosiahnuť čokoľvek.

2. Ako by ste predstavili spoločnosť Arval čerstvým absolventom?

Arval Regional Center je unikátny projekt pod patronátom bankovej skupiny BNP Paribas, ktorý uzrel svetlo sveta ako pilotný program v roku 2015. Odvtedy sa nám podarilo rozrásť v mnohých ohľadoch. K dnešnému dňu poskytujeme služby už 15 krajinám v 8 rôznych jazykoch, a to všetko v počte 130 zamestnancov.

Sme mladý kolektív, plný nápadov a inovácii, ktorý si užíva možnosť byť súčasťou niečoho nového. Dokážeme zanietene a tvrdo pracovať, pretože všetci veríme v náš spoločný cieľ, a to, na čom pracujeme, má zmysel. Rastieme každý deň a chceme, aby naši ľudia rástli s nami.

Sonia Kania
HR Manažér Arval Regional Center
3. Vzhľadom na to, že vaša spoločnosť poskytuje operatívne lízingy full service, nemáte problémy s rodovými rozdielmi? Máte aj pozície, ktoré by mohli viac zaujímať dievčatá?

Napriek tomu, že náplň nášho biznisu sa môže zdať viac atraktívna pre mužov, pracuje u nás o 7 percent viac žien! To svedčí o rôznorodosti pozícií, ktoré u nás máme. Vo finančnej oblasti sa u nás môžu uchádzači uplatniť v účtovníctve, kontrolingu či analytike. Máme však aj pozície pre nadšencov cudzích jazykov, kde sa snúbi pro-zákaznícke myslenie s komunikáciou v rôznych jazykoch.

V prípade, ak ste technický typ a zaujímajú vás automobily a všetko, čo sa v nich dá opraviť alebo vymeniť, určite sa vám budú páčiť naše pozície na technickom oddelení. A čím sa naše pozície líšia od tých v klasických „SSC-éčkach“? U nás zamestnanec pozná celý životný cyklus služby, ktorú ponúkame, a teda dokáže kariérne rásť v akomkoľvek odbore a posúvať svoje znalosti vyššie každým dňom, nielen vo svojej špecializácii.

4. Na čo sa môžu uchádzači o pracovné miesto v Arvale najviac tešiť?

U nás v Arvale sa snažíme dbať na veľmi dôležitý work-life balance. Robíme všetko preto, aby boli naši zamestnanci šťastní a spokojní nielen po pracovnej, ale aj po ľudskej stránke. Organizujeme množstvo teambuildingových a športových aktivít, poskytujeme príspevky na šport, zabezpečujeme prísun vitamínov počas celého roka.

Taktiež veríme, že osobný rozvoj a zvyšovanie kvalifikácie sú kľúčové nielen pre úspech firmy, ale aj našich ľudí. Máme veľa talentovaných zamestnancov a našou snahou je pomáhať im pri ich rozvoji, dávať im priestor na realizáciu a zabezpečiť im pracovné prostredie, ktoré podporuje inovácie a nové nápady. Talent našich zamestnancov si veľmi vážime, je to ten najcennejší kapitál, aký môže firma mať.

5. Keď sa zmienime o vašich už existujúcich zamestnancoch, majú aj oni možnosť ďalej kariérne rásť a osobnostne sa rozvíjať?

Vďaka rôznorodosti poskytovaných služieb naším regionálnym centrom, majú naši kolegovia možnosť rotovať medzi jednotlivými oddeleniami a vyskúšať si, v ktorej oblasti sa cítia najlepšie. Zároveň tým, že patríme do nadnárodnej korporácie BNP Paribas, je celkom bežné, že sa naši kolegovia úspešne uplatňujú tiež v zahraničí, kde BNP Paribas pôsobí, aj priamo v krajine jej pôvodu, vo Francúzsku.

Ja sama som toho príkladom, keďže do Arvalu som prešla z inej entity, ktorá tiež patrí do skupiny BNP Paribas. Možnosti sú naozaj neobmedzené a záleží len na nás, ako s nimi naložíme.

Sonia Kania
HR Manažér Arval Regional Center

Next article