Domovská stránka » Kariéra » AUTO NA MESAČNÝ PAUŠÁL
Kariéra

AUTO NA MESAČNÝ PAUŠÁL

V spolupráci so spoločnosťou PSA Groupe
V spolupráci so spoločnosťou PSA Groupe

Viete si predstaviť, že by ste si nikdy nemuseli kúpiť žiadne auto a zároveň ho mať vždy k dispozícii? Pre mnohých zamestnancov trnavskej automobilky Groupe PSA Slovakia je to samozrejmosťou. Automobilka totiž ponúka takýto pomerne netradičný a výhodný benefit. 

Do programu prenájmu vozidiel sa už zapojili stovky zamestnancov. Sami sa presvedčili, že benefit má mnoho výhod. Nie je potrebná žiadna počiatočná hotovosť, šetríte peniaze za údržbu. Každých 10 mesiacov vozidlo vymeníte za nové. Môžete sa rozhodnúť pre inú farbu, model aj značku Groupe PSA, a to Peugeot, Citroën alebo Opel. Za prenájom auta platíte poplatok, v ktorom je zahrnuté zákonné i havarijné poistenie. 

Benefit sa v roku 2020 rozšíril o nový Peugeot 208, ktorému 2. marca udelila odborná novinárska porota prestížne ocenenie Európske auto roka 2020. Prvým kolegom, ktorý si vyzdvihol svoju dvestoosmičku vyrobenú v Trnave, je Peter Harman, programátor z oddelenia digitalizácie. 

Ako dlho pracuješ v automobilke Groupe PSA Slovakia?

Zmluvu na dobu neurčitú som podpísal začiatkom roku 2017. V automobilke som začínal ako brigádnik a neskôr som robil vo zvarovni cez agentúru. Postupne som dokončil štúdium a nastúpil na oddelenie digitalizácie. 

Je to tvoje prvé auto na prenájom? 

Nový Peugeot 208 bude už moje štvrté vozidlo. Predtým som mal dvakrát prenajatý Peugeot 2008 a naposledy Citroën C3, ktorý sa tiež vyrába v našom závode.

V čom vidíš výhodu jazdiť na novej dvestoosmičke?

S novým autom som spokojný. V modeli Peugeot 208 pribudol 3D i-Cockpit, cúvacia kamera s natáčaním vymedzovacích pruhov, perfektné je bezkľúčové štartovanie s bezdotykovým odomykaním auta. Počas jazdy ma potešilo ticho v interiéri a svižný motor. 

Ako hodnotíš benefit prenájmu vozidiel? 

Veľmi pozitívne. Zamestnanci môžu mať nové auto a hneď ho využívať. Našetrené peniaze môžu použiť na iné výdavky. Odpadajú starosti s prípadným servisom. Človek sa nemusí báť, že jeho auto stratí hodnotu, že sa zníži predajná cena. Len si treba zvyknúť na to, že auto nevlastníte, ale využívate ako službu. Ako keď si pravidelne platíte paušál za telefón. 

Pre viac informácií navštívte náš Web, Facebook, Instagram alebo YouTube.

Ďalší článok