Domovská stránka » Kariéra » AJ ČERSTVÍ ABSOLVENTI BEZ SKÚSENOSTÍ SA MÔŽU VYPRACOVAŤ VYSOKO
Kariéra

AJ ČERSTVÍ ABSOLVENTI BEZ SKÚSENOSTÍ SA MÔŽU VYPRACOVAŤ VYSOKO

RÓBERT BORS

manažér obchodnej prevádzky TESCO a absolvent programu Mladý líder

Spoločnosť TESCO je jednou z najväčších maloobchodných spoločností, ktorá sa zameriava na predaj potravinového i nepotravinového sortimentu, prevádzkuje vlastný internetový obchod, čerpacie stanice, poskytuje služby v oblasti telekomunikácií a financií. V roku 2021 získalo 3.miesto v ankete Najzamestnávateľ v kategórii Obchod a služby a 89 % kolegov  vnima Tesco ako skvele miesto na prácu.

Absolventský program Mladý líder, ktorý je pod záštitou spoločnosti Tesco, pomáha mnohým absolventom vysokých škôl získať svoje vysnívané zamestnanie aj bez zbytočného stresu z toho, že nemajú dostatok skúseností. Vďaka niekoľkomesačnému tréningu tak môžu preskúmať vzrušujúci svet maloobchodného podnikania a učiť sa od najlepších lídrov. A čo na program hovorí jeden z jeho absolventov?

Prečo ste sa rozhodli do programu Mladý líder prihlásiť a ako prebiehal?

Ešte počas štúdia na vysokej škole som v Tescu brigádoval na pokladničnej zóne. Práve tam na mňa vykukol náborový plagát, a tak som si povedal, že to vyskúšam. Páčilo sa mi, že človek nemusí mať veľké skúsenosti na to, aby sa vypracoval vysoko. Všetko podstatné sa naučí praxou.

Po nástupe do programu som začal v supermarkete na pozícii pracovník obchodnej prevádzky, neskôr ako nákupca a nakoniec ako vedúci zmeny. Vyskúšal som si aj mesiac práce v hypermarkete, no zakotvil som v supermarkete, kde som sa zaúčal všetky potrebné manažérske rutiny týkajúce sa riadenia a obchodu. A ako manažér prevádzky tu pracujem dodnes.

Aká bola vaša skúsenosť so školiteľmi a kolegami?

Úplne skvelú, mal som pocit, že som zapadol hneď od prvého dňa. Vyskúšal som si prácu na viacerých prevádzkach, medzi rôznymi ľuďmi a manažérmi. Všade ma vždy podporili, poriadne zaškolili a predali mi svoje skúsenosti.

Odporučili by ste program aj ďalej?

To je na tomto programe najlepšie, že aj čerství absolventi bez skúseností ich naberú veľmi veľa a za fakt krátky čas. Program Mladý líder som dokonca odporučil aj svojim vtedajším spolužiakom, jeden dokonca už tiež pracuje ako vedúci obchodnej prevádzky.

Aké sú vaše kariérne plány do budúcna?

Momentálne sa sústredím na svoju terajšiu pozíciu, no určite by som si rád vyskúšal aj prácu na väčšej prevádzke akou je hypermarket alebo v centrálnej kancelárii na marketingovom alebo supply chain oddelení.

Ďalší článok