Skip to main content
Domovská stránka » Diverzita a inklúzia » U NÁS MÁ MIESTO KAŽDÝ, KTO CHCE V GASTRONÓMII NIEČO DOSIAHNUŤ
ADVERTORIAL

V Medusa nerobia rozdiely na základe pohlavia, národnosti ani iných kritérií. Dôležité je to, aký človek je a či má chuť pracovať.

Zuzana Kissová

HR Manager so zameraním na nábor, employer branding a firemnú kultúru, Medusa Services, s. r. o.

U nás má miesto každý, kto má vzťah ku gastronómii a chce v nej niečo dosiahnuť. Nezáleží na tom, či práve vyštudoval, alebo si kariéru rozmyslel po rokoch. Vášeň pre gastro nás spája a teší nás, keď to pozorujeme na žiakoch už počas štúdia. Dlhé roky preto spolupracujeme s odbornou strednou školou v Bratislave, ktorá nám dáva do rúk svojich študentov. Máme unikátnu možnosť ich formovať úplne od začiatku. Vytvorili sme vlastné duálne vzdelávanie, kde dávame veľkú podporu škole, a zároveň si vychovávame vlastné talenty. Nehovoriac o tom, že žiaci dostávajú za prax u nás zaplatené už od prvého ročníka. Pravidelne organizujeme rôzne rozvojové workshopy pre vybranú skupinu žiakov na pôde školy aj u nás.

Ukazujeme im, že v gastronómii nemusia ostať celú kariéru na jednom mieste. Práve naopak, Medusa ponúka taký priestor na kariérny rast, dovolím si tvrdiť, ako nikto v relevantnom spektre našej konkurencie. Vďaka našej ambicióznosti otvárame neustále nové projekty, kde v prvom rade obsadzujeme pozície z našich interných zdrojov a dávame tak šancu šikovným a cieľavedomým zamestnancom. Do toho nastúpia kolegovia z Medusa Academy a vyškolia mladých manažérov, ktorí riadia niekedy až 50 ľudí. Zadosťučinením pre nás je, že veľa študentov, ktorí u nás praxujú, u nás ostávajú pracovať aj po ukončení štúdia. A neraz sa z nich stávajú manažéri, šéfkuchári či šéfbarmani.

Začni svoju kariéru v Medusa Services >

Máme stanovené presné ciele a víziu spoločnosti, takisto hodnoty, ktoré nás definujú. Dôvera je pre nás dôležitá, ale každý jednotlivec by mal poznať svoju zodpovednosť a vidieť, aký dosah na biznis má. Tímy musia vidieť, kam smeruje firma a kde sa na tej ceste nachádzajú. Sme orientovaní na výkon, neustále si však pripomíname, že úspech treba spoločne osláviť.

Prečítaj si viac o rozvoji talentov v Meduse >

V Medusa nerobíme rozdiely, priestor na sebarealizáciu u nás dostane každý. Zaujíma nás len profesijná a osobnostná stránka. Máme silné zastúpenie žien v manažmente. V rámci rozšíreného vedenia je to 30 %, v prevádzkovom manažmente až 40 %. Nábor zamestnancov z tretích krajín sme začali pred vojnou. Tí ambicióznejší sa naučili jazyk a posunuli sa na významné pozície. Zamestnávame takmer 20 rôznych národností.

Ponúkame možnosť pre mladých brigádnikov, ktorí si chcú len privyrobiť, ale aj stabilné pozície na seniorskej úrovni. Prevádzky aj centrála sú rodovo vyvážené. Všetci si tykáme, nemáme prísny dress code, na nič sa nehráme. Aj tieto aspekty nás inšpirovali, aby sa tohtoročná náborová kampaň niesla v duchu rozmanitosti a začlenenia.

Next article