Domovská stránka » Venované rodičom » S rodinou sa dá zvládnuť každý problém lepšie
deti

S rodinou sa dá zvládnuť každý problém lepšie

Neviem ako pre vás, ale tento moment je aj pre mňa naozaj výnimočný. Pamätám si, že keď umrel môj ocko, ešte dlho sme mu v nedeľu položili na jeho miesto tanier. A teraz, s vlastnou rodinou, sa tiež na spoločný obed vždy teším. Dobrá rodina je ako dobrý nedeľný obed. Čistá, voňavá, plná lásky a pohody. Spája, nasýti a postará sa o silu prežitia.

Hladnému sa ťažko žije
Nie vždy je to však tak. V práci vidím množstvo rodín, ktoré sa pod tlakom finančných, ale aj iných problémov rozpadajú. A miesta pri nedeľnom stole zrazu zostávajú prázdne. A nie je tam ani tanier, ani vôňa. „Hladnému“ sa potom ťažko žije. Našťastie, neraz dokážu toto miesto zaplniť ďalší blízki. Úžasní a obetaví starí rodičia, ktorí sa – opierajúc sami o paličku – stávajú oporou druhým. Súrodenci, ktorí držia spolu a na Vianoce si hrajú spoločne na gitare, aj napriek odtrhnutej strune. A potom ste tu vy, ľudia, ktorým nie je nikto ľahostajný.
Úžasní a obetaví starí rodičia, ktorí sa – opierajúc sami o paličku – stávajú oporou druhým

Jedna veľká rodina
Život nie je vždy ľahký. S rodinou sa však dá každý problém zvládnuť lepšie. Keď sa tak pozerám okolo seba, vidím veľké množstvo ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť a byť oporou aj neznámym. Finančne prispieť, poradiť, alebo im len venovať pekné gesto či úsmev. Sú si cudzí a predsa blízki! Dobrí ľudia sú ako taká veľká rodina. Len ten stôl by musel byť v nedeľu väčší. A tak nedeľný obed ponechajme času strávenému v prítomnosti najbližších, a v bežný deň sa staňme súčasťou jednej veľkej rodiny – na ulici, v práci či v škole. Takej, v ktorej si nie sme ľahostajní, a preto si spoločne dávame silu prežiť. Cítite tú vôňu všade navôkol?

Next article