Home » Inšpirácie » LACI STRIKE: ŠKOLA MA NAUČILA NAJMÄ UČENIU
handlová

LACI STRIKE: ŠKOLA MA NAUČILA NAJMÄ UČENIU

Letné prázdniny trvajú síce dlhé dva mesiace, no utečú ako voda. Ako si ich zvykol najčastejšie tráviť ty, keď si bol ešte dieťa?
Ako chalan v Handlovej. Internet nebol. Bol bicykel, boli okolité hory, kúpalisko v Handlovej a pionierske tábory. Stavali sme bunkre, dokonca sme ich prepájali a bojovali sme proti iným štvrtiam, ktoré bunkre stavali tiež. Bolo to super. Také aktívne leto to bolo.

Chýbala ti počas prázdnin škola? Alebo spolužiaci?
S niektorými spolužiakmi som tie bunkre staval, takže tí mi nechýbali. A popravde, nechýbala mi ani škola. (úsmev)

Učím sa do dnešných dní – tanečné kroky, marketing a kopec iných vecí. To mám rád.

Tešil si sa naspäť do školy?
Ako každé dieťa, netešil. Od polky augusta som už bol taký smutnejší. Ale august taký býva. Cítiť to v „lufte“, že sa blíži zásah do slobody. (úsmev) Našťastie, v Handlovej sme kedysi mávali parádne Dni baníkov, a to bolo na začiatku školského roka. Takže bol tam hnací motor, pretože do mesta prišli kolotoče, strelnice a autodrom. Potešili sme sa umelými indiánmi za 5 korún, čiernobielou fotkou Winnetoua a ak sme poslúchali, starká nám kúpila tričko so Sandokanom. Top víkend! A potom do školy.

Boli prvé týždne v škole pre teba náročné, alebo si si naopak rýchlo zvykol na školský režim?
No, človek si veľmi nepomôže. Musí to absolvovať. Tak či onak. Ja som celkom počúval a učil sa. Ono sa niečo z toho zíde aj do života. Plus, mínus, krát, deleno, percentá a jednoduché zlomky používam doteraz v podnikaní. Avšak škola ma naučila najmä učeniu. A to mi treba do všetkého. Učím sa do dnešných dní – tanečné kroky, marketing a kopec iných vecí. To mám rád.

Ako tráviš teraz prázdniny so svojimi deťmi?
Ako sa dá. Pravidelne organizujem letné tábory, ktoré majú obrovský úspech. Budúci rok sa s nimi isto rozrastieme aj do iných miest. Takže v lete pracujem. Každú jednu možnú chvíľku trávim s mojimi deťmi, ako sa len dá. No a na konci leta bude ešte dovolenka ako hrom. A tam ideme na plné obrátky, tam si to vynahradíme.

Tešia sa do školy?
Danko nastupuje do školy, bude prvák. Teší sa, lebo ešte nevie, čo ho čaká. (úsmev) Vybrali sme však skvelú školu, tak si myslím, že ho to bude baviť, bude mať školu rád, pretože ho zaujímajú aj rôzne vedy. Ale veď, na začiatku mu pomôžeme všetci.

Keď sa blíži koniec prázdnin, rozprávate sa doma o návrate do školy, aby si deti rýchlejšie zvykli?
Áno. Nikdy ich neklameme a nevymýšľame si príbehy a všelijaké strašenia.

Snažíš sa ich pozitívne naladiť na koniec prázdnin? Napríklad ich berieš na nakupovanie školských pomôcok, aby si vybrali, čo sa im páči?
Snažím sa ich pozitívne naladiť, vždy! Keď sme doma v normálnej dobrej nálade, ľahšie sa mi žije aj v profesionálnej sfére. Robíme si radosť navzájom, srandujeme, hráme sa… A ja sa pripravujem na môj školský rok. Na ten tanečný. Nová sezóna v Street Dance Academy začína. Máme nové systémy, nové prekvapenia pre klientov aj tanečníkov a veľmi sa na ne teším. Aj celý môj profiteam. Takže, škola čaka aj nás. (úsmev)

Máš nejaký svoj zaručený spôsob, ako ich pozitívne naladiť na školský rok?
Nebrať to tragicky. Možno sa aj niečo naučiť nie je zlé, lebo človek celý život reprezentuje hlavne sám seba.

Next article